LAJMI I FUNDIT:

Ohio

155 Artikuj

E kishte aktivizuar opsionin e vozitjes autonome – Tesla për pak sa nuk u përplas në trenin në lëvizje në Ohio

E kishte aktivizuar opsionin e vozitjes autonome – Tesla për pak sa nuk u përplas në trenin në lëvizje në Ohio

Auto Lajme
Google Maps ka “mjegulluar” një shtëpi në një rrugë të zakonshme në Ohio – për një arsye të veçantë

Google Maps ka “mjegulluar” një shtëpi në një rrugë të zakonshme në Ohio – për një arsye të veçantë

Interesante
“Është e rreme”, polici në Ohio qëllon mbi adoleshentin që mbante në dorë një revole lodër – e plagosë në dorë  

“Është e rreme”, polici në Ohio qëllon mbi adoleshentin që mbante në dorë një revole lodër – e plagosë në dorë  

Amerika
Arrestohet amerikani pasi ofendonte vazhdimisht në telefonon zyrtarët e një shkolle në Ohio – arsyeja është krejtësisht e çuditshme dhe e padëgjuar më parë

Arrestohet amerikani pasi ofendonte vazhdimisht në telefonon zyrtarët e një shkolle në Ohio – arsyeja është krejtësisht e çuditshme dhe e padëgjuar më parë

Amerika
Nëna nga Ohio dënohet me burgim të përjetshëm, la vetëm vajzën 16-muajshe në shtëpi për 10 ditë  për të shkuar në pushime – humbi jetën nga uria

Nëna nga Ohio dënohet me burgim të përjetshëm, la vetëm vajzën 16-muajshe në shtëpi për 10 ditë për të shkuar në pushime – humbi jetën nga uria

Amerika
Ikin nga stalla, kuajt e policisë së Ohios bllokojnë njërën prej autostradave në Shtetet e Bashkuara

Ikin nga stalla, kuajt e policisë së Ohios bllokojnë njërën prej autostradave në Shtetet e Bashkuara

Kuriozitete
Dy gra në SHBA e dërguan trupin e pajetë të një njeriu në bankë për të tërhequr para nga llogaria e tij

Dy gra në SHBA e dërguan trupin e pajetë të një njeriu në bankë për të tërhequr para nga llogaria e tij

Amerika
Aktorja e filmave për të rritur, Kagney Linn Karter i jep fund jetës në moshën 36-vjeçare

Aktorja e filmave për të rritur, Kagney Linn Karter i jep fund jetës në moshën 36-vjeçare

TV / Film
Kontaktoi muzeun ushtarak në Ohio për t’i dhuruar objektin e pazakontë, alarmohet policia kur mëson për çfarë bëhet fjalë

Kontaktoi muzeun ushtarak në Ohio për t’i dhuruar objektin e pazakontë, alarmohet policia kur mëson për çfarë bëhet fjalë

Interesante
Burri nga Ohio e kishte mbajtur trupin e pajetë të gruas për gjashtë vite në një rulotë

Burri nga Ohio e kishte mbajtur trupin e pajetë të gruas për gjashtë vite në një rulotë

Amerika
Një i vdekur dhe katër të plagosur pas të shtënave me armë në një shitore Walmart në Ohio

Një i vdekur dhe katër të plagosur pas të shtënave me armë në një shitore Walmart në Ohio

Amerika
Aksident i tmerrshëm në Ohio, kamioni përplaset në autobusin plot me nxënës – gjashtë të vdekur dhe 18 tjerë të lënduar

Aksident i tmerrshëm në Ohio, kamioni përplaset në autobusin plot me nxënës – gjashtë të vdekur dhe 18 tjerë të lënduar

Amerika
Punëtorët e UAW nisin një grevë të paprecedent ndaj të gjithë prodhuesve të veturave të grupit Big Three

Punëtorët e UAW nisin një grevë të paprecedent ndaj të gjithë prodhuesve të veturave të grupit Big Three

Auto Lajme
Publikohen pamjet e një polici që qëllon për vdekje një grua shtatzënë në Ohio

Publikohen pamjet e një polici që qëllon për vdekje një grua shtatzënë në Ohio

Amerika
E pa së shtëpia ishte përfshirë nga zjarri, polici amerikan futet brenda për të alarmuar banorët që nuk ishin në dijeni se çfarë po ndodhte

E pa së shtëpia ishte përfshirë nga zjarri, polici amerikan futet brenda për të alarmuar banorët që nuk ishin në dijeni se çfarë po ndodhte

Amerika
Policët në Ohio ndihmojnë rakunin, ia heqin kavanozin që i kishte ngecur në kokë

Policët në Ohio ndihmojnë rakunin, ia heqin kavanozin që i kishte ngecur në kokë

Interesante
Ndjekja policore katër orëshe në Ohio, përfundoi me vrasjen e çiftit që kishin rrëmbyer një person

Ndjekja policore katër orëshe në Ohio, përfundoi me vrasjen e çiftit që kishin rrëmbyer një person

Amerika
Shkoi për pushime në Maryland – gruaja nga Ohio fiton çmimin e lotarisë prej 50 mijë dollarëve

Shkoi për pushime në Maryland – gruaja nga Ohio fiton çmimin e lotarisë prej 50 mijë dollarëve

Interesante
Hajdutit në Ohio i shkoi plaçkitja huq, përfundoi në koshin e plehrave në momentin kur po arratisej nga policia

Hajdutit në Ohio i shkoi plaçkitja huq, përfundoi në koshin e plehrave në momentin kur po arratisej nga policia

Amerika
Gorilla e cila gabimisht besohej se ishte mashkull, sjell në jetë foshnjën në kopshtin zoologjik Columbus

Gorilla e cila gabimisht besohej se ishte mashkull, sjell në jetë foshnjën në kopshtin zoologjik Columbus

Fun Lajme
Nëna nga SHBA la fëmijën vetëm në shtëpi për 10 ditë, shkoi në pushime – kur u kthye gjeti të vdekur vajzën 16-muajshe

Nëna nga SHBA la fëmijën vetëm në shtëpi për 10 ditë, shkoi në pushime – kur u kthye gjeti të vdekur vajzën 16-muajshe

Amerika
Në stacionin e vjetër të zjarrfikësve të Ohio-s gjendet ‘kapsula kohore’ nga viti 1905

Në stacionin e vjetër të zjarrfikësve të Ohio-s gjendet ‘kapsula kohore’ nga viti 1905

Interesante