LAJMI I FUNDIT:

Google Maps ka “mjegulluar” një shtëpi në një rrugë të zakonshme në Ohio – për një arsye të veçantë

Google Maps ka “mjegulluar” një shtëpi në një rrugë të zakonshme në Ohio – për një arsye të veçantë

Google Maps ka qenë prej kohësh një mjet i shkëlqyeshëm për të eksploruar botën nga komoditeti i ekranit të laptopit tuaj.

Megjithatë, një gjë që ka rënë në sy të përdoruesve është një shtëpi që është “mjegulluar nga pamja” – për një arsye të veçantë, përcjell Telegrafi.


Ndërsa Google zakonisht turbullon fytyrat e njerëzve që janë jashtë dhe rreth e qark, shtëpitë dhe ndërtesat publike janë (brenda arsyes) të disponueshme për t’u parë.

Megjithatë, një rrugë në dukje e zakonshme periferike në Ohio është një përjashtim nga ky rast.

Njerëzit që shikojnë në 2208 Seymour Avenue në Cleveland do të vërejnë se imazhet e marra në vitin 2009 janë “turbulluar” nga Google, duke e penguar plotësisht shtëpinë nga pamja, pavarësisht sa larg zmadhoni – dhe ka një arsye rrëqethëse për këtë.

Shtëpia më parë i përkiste kriminelit famëkeq Ariel Castro, i cili ishte përgjegjës për një sërë rrëmbimesh. /Telegrafi/