LAJMI I FUNDIT:

Shkoi për pushime në Maryland – gruaja nga Ohio fiton çmimin e lotarisë prej 50 mijë dollarëve

Shkoi për pushime në Maryland – gruaja nga Ohio fiton çmimin e lotarisë prej 50 mijë dollarëve

Një grua nga Ohio bëri të ditur se një ditë me shi gjatë pushimeve të saj në Maryland e çoi drejt fitimit të një çmimi lotarie prej 50,000 dollarësh.

Gruaja 58-vjeçare nga periferia e Cleveland-it u tha zyrtarëve të Lotarisë së Maryland-it se ajo dhe burri i saj ishin me pushime në Ocean City kur moti prishi planet e tyre për atë ditë.

“Ne luajmë lotari edhe në qytetin tonë”, kujton pushuesja. “Ne ishin duke shëtitur me veturë pasi binte shi dhe im shoq sugjeroi të merrnim disa bileta”, vazhdoi ajo, raporton UPI, transmeton Telegrafi.


Blerjet në 7-Eleven i dhanë çiftit një biletë falas për shortin e Pick 5 si pjesë e promovimeve të Javës së Lotarisë.

“Ne po largoheshim nga sporteli kur na thirri arkëtari”, tha gruaja. “Burri im e futi në xhep. Ne nuk menduam asgjë për të”, shtoi ajo.

Çifti po mbushnin makinën e tyre me benzinë për udhëtimin e tyre në shtëpi të nesërmen kur vendosën të kontrollonin biletat. Ata zbuluan se kishin fituar xhekpotin prej 50 mijë dollarësh në shortin e 19 korrikut të lotarisë Pick 5.

“Sigurisht që na ngriti humorin. Ishte gjithçka për të cilën folëm,” tha gruaja. Fituesja deklaroi se një pjesë e parave do të shkojnë për projektet e renovimit të shtëpisë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Fun
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Interesante
Kalo në kategori