LAJMI I FUNDIT:

Natalyia Apostolova

78 Artikuj

Limaj takim lamtumirës me Apostoloven

Limaj takim lamtumirës me Apostoloven

Kosovë
Kurti takon Apostolovën, e falënderon për bashkëpunim

Kurti takon Apostolovën, e falënderon për bashkëpunim

Kosovë
SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin ndaj kryeparlamentares Osmani

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin ndaj kryeparlamentares Osmani

Kosovë
BE-ja i dhuron MSh-së donacion në vlerë 800 mijë euro për luftimin e COVID-19, Apostolova kërkon nga qytetarët respektimin e masave

BE-ja i dhuron MSh-së donacion në vlerë 800 mijë euro për luftimin e COVID-19, Apostolova kërkon nga qytetarët respektimin e masave

Kosovë
BE-ja nesër i dorëzon MSh-së 6 mijë komplete për testim, 90 shtretër spitalorë dhe 67 mijë maska të frymëmarrjes

BE-ja nesër i dorëzon MSh-së 6 mijë komplete për testim, 90 shtretër spitalorë dhe 67 mijë maska të frymëmarrjes

Kosovë
Heldt i reagon Apostolovës lidhur me mos ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare: Zhgënjimi është shumë diplomatik

Heldt i reagon Apostolovës lidhur me mos ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare: Zhgënjimi është shumë diplomatik

Kosovë
Apostolova: Zhgënjyese mos ratifikimi i marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës

Apostolova: Zhgënjyese mos ratifikimi i marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës

Kosovë
Pas takimit me Tahirin, Apostolova: Është mirë të shohësh reformën institucionale me një klasë politike me përvojë

Pas takimit me Tahirin, Apostolova: Është mirë të shohësh reformën institucionale me një klasë politike me përvojë

Kosovë
Tahiri e njofton Apostolovën me prioritetet e tij si zëvendëskryeministër

Tahiri e njofton Apostolovën me prioritetet e tij si zëvendëskryeministër

Kosovë
Diplomati çek, Tomas Szunyog, pritet të jetë shefi i ri i BE-së në Kosovë

Diplomati çek, Tomas Szunyog, pritet të jetë shefi i ri i BE-së në Kosovë

Kosovë
Kurti video-konferencë me Apostolovën: Kriza e pandemisë është menaxhuar mirë, kërkesa për gjendje të jashtëzakonshme ishte e paarsyeshme

Kurti video-konferencë me Apostolovën: Kriza e pandemisë është menaxhuar mirë, kërkesa për gjendje të jashtëzakonshme ishte e paarsyeshme

Kosovë
BE dorëzon pjesën e parë të ndihmës për Kosovën, pesë milionë euro për të luftuar pandeminë e COVID-19

BE dorëzon pjesën e parë të ndihmës për Kosovën, pesë milionë euro për të luftuar pandeminë e COVID-19

Kosovë
Ministri Mustafa dhe ambasadorja Apostolova flasin për prioritizimin e sektorit të bujqësisë në Kosovë

Ministri Mustafa dhe ambasadorja Apostolova flasin për prioritizimin e sektorit të bujqësisë në Kosovë

Bujqësi
Thaçi takon ambasadorët e Quintit dhe atë të BE-së, thotë se qytetarët kanë nevojë për një qeveri me mandat të plotë

Thaçi takon ambasadorët e Quintit dhe atë të BE-së, thotë se qytetarët kanë nevojë për një qeveri me mandat të plotë

Kosovë
Apostolova: Nga viti 2010, BE ka dhënë mbi 30 milionë euro për Kosovën

Apostolova: Nga viti 2010, BE ka dhënë mbi 30 milionë euro për Kosovën

Kosovë
Këshilli i BE-së ia zgjatë edhe për 6 muaj mandatin Apostolovës

Këshilli i BE-së ia zgjatë edhe për 6 muaj mandatin Apostolovës

Kosovë
Reka: Kemi guximin dhe kapacitetet për të avancuar me agjendën evropiane

Reka: Kemi guximin dhe kapacitetet për të avancuar me agjendën evropiane

Kosovë
Kurti: Me Serbinë do të ketë reciprocitet ekonomik dhe tregtar

Kurti: Me Serbinë do të ketë reciprocitet ekonomik dhe tregtar

Prodhime Vendore
Kurti takon Apostolovën, thotë se mbesin të përkushtuar drejt rrugëtimit evropian

Kurti takon Apostolovën, thotë se mbesin të përkushtuar drejt rrugëtimit evropian

Kosovë
Në Kuvend arrijnë edhe ambasadorët e akredituar në Kosovë

Në Kuvend arrijnë edhe ambasadorët e akredituar në Kosovë

Kosovë
Kroacia si kryesuese e Presidencës së BE-së do t’i kushtojë vëmendje të veçantë Kosovës

Kroacia si kryesuese e Presidencës së BE-së do t’i kushtojë vëmendje të veçantë Kosovës

Kosovë
Nuk ka përafrim LVV-LDK, a do të vazhdojnë takimet?

Nuk ka përafrim LVV-LDK, a do të vazhdojnë takimet?

Kosovë
Apostolova nga selia e LDK-së: Duam të shohim sa më shpejt formimin e Qeverisë

Apostolova nga selia e LDK-së: Duam të shohim sa më shpejt formimin e Qeverisë

Kosovë
Haradinaj takon Apostoloven, flasin për zhvillimet politike në vend

Haradinaj takon Apostoloven, flasin për zhvillimet politike në vend

Kosovë