LAJMI I FUNDIT:
MTV Video Music Awards

MTV Video Music Awards

104 Artikuj

Info

MTV Video Music Awards (i njohur shkurtimisht edhe si VMAs) është një shfaqje çmimesh e paraqitur nga kanali kabllor MTV për të nderuar më të mirët në industrinë e klipeve muzikore.

Fillimisht e konceptuar si një alternativë e Grammy Awards (në kategorinë e klipeve). MTV VMA është një çmim i lakmuar nga çdo artist. Statuja e dhënë për fituesit është një astronaut në hënë, një nga paraqitjet më të hershme të MTV-së, dhe u quajt si “moonman (njeriu me hënë)”.

 

Usher pendohet për gjestin ndaj reperes Nicki Minaj në performancen e MTV Video Music Awards, kur e goditi në të pasme

Usher pendohet për gjestin ndaj reperes Nicki Minaj në performancen e MTV Video Music Awards, kur e goditi në të pasme

Muzikë
Rita Ora dhe Bebe Rexha shfaqen të afërta në MTV VMA 2023, gjersa i japin një përqafim të ngrohtë njëra-tjetrës

Rita Ora dhe Bebe Rexha shfaqen të afërta në MTV VMA 2023, gjersa i japin një përqafim të ngrohtë njëra-tjetrës

Yjet
Taylor Swift dhe Demi Lovato lënë prapa “armiqësinë” e përfolur prej vitesh dhe i japin dashuri njëra-tjetrës në MTV VMA 2023

Taylor Swift dhe Demi Lovato lënë prapa “armiqësinë” e përfolur prej vitesh dhe i japin dashuri njëra-tjetrës në MTV VMA 2023

Yjet
Interpretimi i Shakiras cilësohet ndër më të mirët në VMA

Interpretimi i Shakiras cilësohet ndër më të mirët në VMA

Muzikë
U mundua, por nuk ia doli ta shmangte shikimin nga Bebe Rexha – bëhet virale videoja me vëllanë e Shakiras

U mundua, por nuk ia doli ta shmangte shikimin nga Bebe Rexha – bëhet virale videoja me vëllanë e Shakiras

Po Flitet
Reagimi i Taylor Swift ndaj performancës së Shakiras është një hit në rrjetet sociale saqë kolumbianes iu desh të përgjigjej

Reagimi i Taylor Swift ndaj performancës së Shakiras është një hit në rrjetet sociale saqë kolumbianes iu desh të përgjigjej

Yjet
Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash

Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash

Muzikë
Teksa ishte fituesja kryesore me nëntë çmime gjithsej, Taylor Swift humbi unazën me vlerë  mbi 11 mijë  euro gjatë MTV VMA

Teksa ishte fituesja kryesore me nëntë çmime gjithsej, Taylor Swift humbi unazën me vlerë mbi 11 mijë euro gjatë MTV VMA

Yjet
Doja Cat me fustan që i ngjante rrjetës së merimangës, reperja nuk arriti ta mbulonte gjoksin

Doja Cat me fustan që i ngjante rrjetës së merimangës, reperja nuk arriti ta mbulonte gjoksin

Modë
Bëhet viral reagimi i Selena Gomez kur u përmend emri i kolegut të saj

Bëhet viral reagimi i Selena Gomez kur u përmend emri i kolegut të saj

Po Flitet
Anëtarët e Maneskin tërhoqën vëmendje me dukjen e tyre në VMA

Anëtarët e Maneskin tërhoqën vëmendje me dukjen e tyre në VMA

Po Flitet
Shakira është yll i tepihut të kuq: Ajo u shfaq me fustan ngjyrë ari me dekolte të thellë në VMA

Shakira është yll i tepihut të kuq: Ajo u shfaq me fustan ngjyrë ari me dekolte të thellë në VMA

Modë
Emily Ratajkowski pëson një mosfunksionim të gardërobës gjatë MTV VMA

Emily Ratajkowski pëson një mosfunksionim të gardërobës gjatë MTV VMA

Yjet
Bebe Rexha merr vëmendje në MTV VMA me fustanin me prerje që ia ekspozonte të pasmet

Bebe Rexha merr vëmendje në MTV VMA me fustanin me prerje që ia ekspozonte të pasmet

Yjet
Rita Ora shkëlqen me dukjen në tapetin e kuq të MTV Video Music Awards 2023

Rita Ora shkëlqen me dukjen në tapetin e kuq të MTV Video Music Awards 2023

Yjet
Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë

Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë

Muzikë
MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve

Muzikë
Në një video të sinqertë në TikTok, Bebe Rexha thotë se ndjehet në ankth për të shkuar në tapetin e kuq të MTV VMA për shkak se ka shtuar shumë në peshë

Në një video të sinqertë në TikTok, Bebe Rexha thotë se ndjehet në ankth për të shkuar në tapetin e kuq të MTV VMA për shkak se ka shtuar shumë në peshë

Yjet
Shakira nis përgatitjet për performancën në MTV Video Music Awards, publikon imazhe nga akrobacitë në prapaskenë

Shakira nis përgatitjet për performancën në MTV Video Music Awards, publikon imazhe nga akrobacitë në prapaskenë

Yjet
Nicki Minaj do të jetë nikoqire e “MTV Video Music Awards 2023” për të dytin vit radhazi

Nicki Minaj do të jetë nikoqire e “MTV Video Music Awards 2023” për të dytin vit radhazi

Yjet
Kush do të performojë sivjet në MTV Videos Music Awards?

Kush do të performojë sivjet në MTV Videos Music Awards?

Muzikë
Rita Ora do të jetë sivjet një nga prezantueset e MTV Video Music Awards

Rita Ora do të jetë sivjet një nga prezantueset e MTV Video Music Awards

TV / Film
Shakira do të marrë çmimin ‘Video Vanguard’ në MTV VMAs 2023

Shakira do të marrë çmimin ‘Video Vanguard’ në MTV VMAs 2023

Muzikë
Taylor Swift kryeson listën e nominimeve të MTV Video Music Award 2023

Taylor Swift kryeson listën e nominimeve të MTV Video Music Award 2023

Muzikë