LAJMI I FUNDIT:

Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë

Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë

Nata i përkiste Taylor Swift të martën në MTV Video Music Awards.

Këngëtarja fitoi në nëntë nga 11 kategoritë që u nominua – duke përfshirë Artistin e Vitit – në ngjarjen vjetore, e cila u mbajt në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey.


Kantautorja 33-vjeçare fitoi çmimin “Albumi i vitit” për “Midnights” dhe “Show of the Summer”, përveç marrjes së gjashtë çmimeve për videon dhe këngën “Anti-Hero”, shkruan DailyMail.

Ato përfshinin: Videon e vitit, Kinematografia më e mirë, Efektet më të mira vizuale, Regjia më e mirë, Popi më i mirë dhe Kënga e Vitit.

Swift i tha turmës ndërsa pranoi çmimin “Kënga pop-in më mirë” për “Anti-Hero”:, “Më pëlqen të bëj muzikë pop, më pëlqen të bëj video muzikore pop, gjithashtu më pëlqen të bëj country”.

“Më pëlqen të kaloj nëpër zhanre të ndryshme dhe e vetmja arsye që më lejohet ta bëj këtë është sepse ju, fansat, më dhatë mundësinë për ta bërë këtë”, tha ajo.

“Një aventurë e madhe dhe është e gjitha kaq shumë për të sfiduar veten për të bërë muzikë që është e ndryshme nga ajo që kam bërë të zgjasë dhe thjesht të dua për të. Por më pëlqen shumë të bëj muzikë pop, ndaj faleminderit shumë”, shtoi ajo.

Swift fitoi çmimin e saj të dytë për “Këngën e Vitit” për “Anti-Hero”.

“Kam filluar të shkruaj këngë që kur isha 12 vjeç dhe gjithmonë fillon me një emocion shumë të izoluar, një lloj pasigurie shumë specifike apo urrejtjeje ndaj vetvetes që ndihem sikur jam i vetmi që e ndjej në atë moment. Por atëherë kur dal në turne dhe kam stadiume që më këndojnë fjalët”, tha Swift kur pranoi çmimin e dytë.

Swift mori çmimin e saj të tretë të mbrëmjes për “Regjinë më të mirë” për regjinë e videos për këngën e saj hit “Anti-Hero”.

Ajo falënderoi ‘bashkëpunëtorët e saj brilantë’ në fjalimin e tretë të mbrëmjes, duke thënë se të jesh drejtore ‘është absolutisht një sport ekipor’.

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve
Lexo po ashtu MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve

Swift fitoi çmimin e saj të katërt në transmetimin televiziv për “Videon e Vitit” për ‘Anti-Hero”.

“Kjo është e pabesueshme – thjesht dua të them se fakti që ky është një çmim i votuar nga fansat do të thotë shumë për mua”, tha ajo. “Bazuar në kujtimet që kemi bërë së fundmi, eksperienca më e gëzueshme dhe emocionuese dhe nuk kemi mbaruar as përgjysmë.

Mbrëmja e madhe rezultoi që Swift të ngjitej në vendin e dytë të të gjitha kohërave në fituesit e MTV VMA me 25 në total – vetëm e dyta pas Beyonces e cila ka 28-të çmime, dy prej të cilave ajo fitoi si anëtare e “Destiny’s Child”.

Ylli i pop-it Madonna ka 20 çmime VMA dhe Lady Gaga 19 çmime VMA. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina

"Miss Inteligjenca Artificale" - do të mbahet për herë të parë konkursi i bukurisë të modeleve digjitale

Magazina
Kalo në kategori