LAJMI I FUNDIT:

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve
Reklama

Çmimet MTV Video Music Awards 2023 u prezantuan të martën (12 shtator).

Taylor Swift udhëhoqi me gjithsej 11-të nominime, duke përfshirë artistin e vitit, videon e vitit dhe këngën e vitit për këngën e saj hit të vitit 2022 “Anti-Hero”. Ajo fitoi nëntë çmime nga kategoritë në të cilat u nominua.


Beyonce, Doja, Karol G, Minaj dhe Shakira iu bashkuan Swiftit si të nominuar për artistin e vitit, duke shënuar herën e parë që nga prezantimi i kategorisë në vitin 2017 që të gjithë të nominuarit për artistët e vitit janë femra.

Foto: Getty Images

Shakira mori çmimin “Video Vanguard Award”. Nata mirëpriti gjithashtu kategorinë e re Afrobeats më të mirë.

Demi Lovato, Shakira, Olivia Rodrigo, Cardi B me Megan Thee Stallion, Diddy, Lil Wayne, Doja Cat dhe Fall Out Boy, ndër të tjera, të gjithë performuan gjatë ceremonisë.

Më poshtë lista e plotë e fituesve:

Video e vitit

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Artisti i vitit

Taylor Swift

Kënga e vitit

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Artisti më i mirë i ri

Ice Spice

‘Push’ performanca e vitit

Aprill 2023: Tomorrow X Together “Sugar Rush Ride”

Bashkëpunimi më i mirë

Karol G, Shakira – “TQG”

Kënga pop më e mirë

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Kënga më e mirë Hip-Hop

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”

Kënga më e mirë R&B

SZA – “Shirt”

Kënga më e mirë rock

Måneskin – “The Loneliest”

Kënga më e mirë latine

Anitta – “Funk Rave”

Kënga më e mirë AFROBEAT

Rema & Selena Gomez – “Calm Down”

Kënga më e mirë K-POP

Stray Kids – “S-Class”

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Është nga Tirana dhe jeton në New York - zbulohet shqiptarja që ia ka thyer zemrën reperit Drake dhe ka frymëzuar klipin e tij të fundit?

Është nga Tirana dhe jeton në New York - zbulohet shqiptarja që ia ka thyer zemrën reperit Drake dhe ka frymëzuar klipin e tij të fundit?

Magazina
“A do e kishe problem që një burrë ta prekte partneren tënde nga të pasmet?”, Buci vihet në siklet nga pyetja gjatë darkës së të nominuarve

“A do e kishe problem që një burrë ta prekte partneren tënde nga të pasmet?”, Buci vihet në siklet nga pyetja gjatë darkës së të nominuarve

Magazina
Lumbardhi: S’më pengon e kaluara e Albyt, e ka ushqyer familjen me atë punë - e vlerësoj për guximin

Lumbardhi: S’më pengon e kaluara e Albyt, e ka ushqyer familjen me atë punë - e vlerësoj për guximin

Magazina
Lumbardhi dhe Alby gjithnjë e më të afërt, prekje e ledhatime në një çast intim mes tyre në dhomën e gjumit

Lumbardhi dhe Alby gjithnjë e më të afërt, prekje e ledhatime në një çast intim mes tyre në dhomën e gjumit

Magazina

"Me këtë je martuar a, po ta kam rrahur një herë", Santiana tregon se si ia kishte rrahur burrin shoqes që e takoi rastësisht pas shumë vitesh

Magazina
Letër për çdo banor: Darka emocionale nga

Letër për çdo banor: Darka emocionale nga "Izi’s Apartment 197" për banorët e nominuar në Big Brother VIP Kosova

Izi's Apartment 197
Kalo në kategori