LAJMI I FUNDIT:
Taylor Swift

Taylor Swift

286 Artikuj

Info

Taylor Alison Swift, u lind më 13 dhjetor të vitit 1989. Ajo është këngëtare e muzikës kantri dhe pop, kompozitore, aktore amerikane si dhe fituese e çmimit Grammy.

Më shumë se gjashtë vite bashkë, Taylor Swift tregon arsyen e ndarjes nga Joe Alwyn?

Më shumë se gjashtë vite bashkë, Taylor Swift tregon arsyen e ndarjes nga Joe Alwyn?

Yjet
Taylor Swift nuk e fsheh më romancën me Matty Healy, çifti i ri shihen bashkë në një tjetër dalje

Taylor Swift nuk e fsheh më romancën me Matty Healy, çifti i ri shihen bashkë në një tjetër dalje

Yjet
Taylor Swift përforcon thashethemet për romancë me Matty Healy teksa dyshja shihen në një takim romantik në New York

Taylor Swift përforcon thashethemet për romancë me Matty Healy teksa dyshja shihen në një takim romantik në New York

Yjet
Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

Yjet
Fansat e Taylor Swift thonë se vonesa në koncertin e Neshville krijoi turma njerëzish që të kujtonin festivalin vdekjeprurës të “Astroworld”

Fansat e Taylor Swift thonë se vonesa në koncertin e Neshville krijoi turma njerëzish që të kujtonin festivalin vdekjeprurës të “Astroworld”

Yjet
Taylor Swift interpretoi për dy orë në shi, fansat të gëzuar me vendimin e saj

Taylor Swift interpretoi për dy orë në shi, fansat të gëzuar me vendimin e saj

Muzikë
Taylor Swift përflitet për një romancë të re me Matty Healy

Taylor Swift përflitet për një romancë të re me Matty Healy

Yjet
Ylli i Formula 1, Fernando Alonso refuzon të përgjigjet kur pyetet për thashethemet se ka nisur një romancë me Taylor Swift

Ylli i Formula 1, Fernando Alonso refuzon të përgjigjet kur pyetet për thashethemet se ka nisur një romancë me Taylor Swift

Yjet
Legjenda e Formula 1, Fernando Alonso nxit thashethemet për një lidhje me Taylor Swiftin

Legjenda e Formula 1, Fernando Alonso nxit thashethemet për një lidhje me Taylor Swiftin

Po Flitet
Taylor Swift përjeton një mosfunksionim të veshjes në skenë, gjersa këngëtarët mbështetës e ndihmojnë atë të zgjidhë problemin

Taylor Swift përjeton një mosfunksionim të veshjes në skenë, gjersa këngëtarët mbështetës e ndihmojnë atë të zgjidhë problemin

Yjet
Nick Cannon thotë se do të donte të kishte fëmijën e tij të 13-të me Taylor Swiftin

Nick Cannon thotë se do të donte të kishte fëmijën e tij të 13-të me Taylor Swiftin

Yjet
Taylor Swift dhe Joe Alwyn ndahen pas gjashtë vitesh së bashku

Taylor Swift dhe Joe Alwyn ndahen pas gjashtë vitesh së bashku

Po Flitet
Taylor Swift shkruan histori, renditet me shtatë albume në të njëjtën kohë në “Billboard 200”

Taylor Swift shkruan histori, renditet me shtatë albume në të njëjtën kohë në “Billboard 200”

Yjet
Taylor Swift zhytet në ujë dhe noton në një oqean të improvizuar në skenë

Taylor Swift zhytet në ujë dhe noton në një oqean të improvizuar në skenë

Yjet
Momenti i elektrizimit të flokëve të Taylor Swift bëhet hit në internet

Momenti i elektrizimit të flokëve të Taylor Swift bëhet hit në internet

Yjet
Taylor Swift nis turneun e shumëpritur “Eras” në stadiumin State Farm në Arizona

Taylor Swift nis turneun e shumëpritur “Eras” në stadiumin State Farm në Arizona

Muzikë
As vet s’e besoi: Momenti befasues kur këngëtarja 73-vjeçare jo shumë e njohur mundi emra si Beyonce, Taylor Swift dhe Adele në ‘Grammy Awards’

As vet s’e besoi: Momenti befasues kur këngëtarja 73-vjeçare jo shumë e njohur mundi emra si Beyonce, Taylor Swift dhe Adele në ‘Grammy Awards’

Muzikë
Ceremonia e Grammy Awards u shënua edhe me kombinime interesante të modës

Ceremonia e Grammy Awards u shënua edhe me kombinime interesante të modës

Moda
Nga incidentet deri te performancat e paharrueshme – momentet më të veçanta të “Grammy Awards” ndër vite

Nga incidentet deri te performancat e paharrueshme – momentet më të veçanta të “Grammy Awards” ndër vite

Yjet
Martin McDonagh, dramaturgu ngurrues që u bë regjisor filmi

Martin McDonagh, dramaturgu ngurrues që u bë regjisor filmi

Filmi
Macja e Taylor Swift është kafsha e tretë më e pasur në botë, me një pasuri neto prej 92 milionë eurosh

Macja e Taylor Swift është kafsha e tretë më e pasur në botë, me një pasuri neto prej 92 milionë eurosh

Yjet
U akuzua për plagjiaturë për këngën “Shake It Off” – hidhet poshtë padia ndaj Taylor Swiftit

U akuzua për plagjiaturë për këngën “Shake It Off” – hidhet poshtë padia ndaj Taylor Swiftit

Yjet
Taylor Swift do të debutojë si regjisore dhe skenariste në filmin e ardhshëm

Taylor Swift do të debutojë si regjisore dhe skenariste në filmin e ardhshëm

Yjet
Taylor Swift shpallet artistja më e dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar e vitit 2022 në Spotify

Taylor Swift shpallet artistja më e dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar e vitit 2022 në Spotify

Yjet