LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora do të jetë sivjet një nga prezantueset e MTV Video Music Awards

Rita Ora do të jetë sivjet një nga prezantueset e MTV Video Music Awards
Foto: Getty Images
Reklama

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, do të jetë sivjet pjesë e eventit të ndarjes së çmimeve, MTV Video Music Awards 2023.

Këngëtarja do të ngjitet në skenën madhështore më 12 shtator (e martë) që edhe këtë vit mbahet në ‘Prudential Center’ të New Jerseyt.


Autorja e këngës “Anywhere” do të prezantojë një artist ose do të ndajë një nga çmimet e mbrëmjes.

Foto: Screenshot/Instagram

Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një postimi që ka shpërndarë me ndjekësit në InstaStory.

Bebe Rexha nominohet për "I'm Good (Blue)" si ‘Bashkëpunimi më i mirë’ me David Guettan në MTV VMAs 2023
Lexo po ashtu Bebe Rexha nominohet për "I'm Good (Blue)" si ‘Bashkëpunimi më i mirë’ me David Guettan në MTV VMAs 2023

Rita nga ana tjetër nuk është e nominuar në asnjë kategori në ngjarjen e këtij viti.

Foto: Screenshot/Instagram

Ndërkohë, Dua Lipa është e nominuar në dy kategori në MTV Video Music Aëards 2023.

Bebe Rexha po ashtu u nominua për “I’m Good (Blue)” si ‘Bashkëpunimi më i mirë’ me David Guettan. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Është nga Tirana dhe jeton në New York - zbulohet shqiptarja që ia ka thyer zemrën reperit Drake dhe ka frymëzuar klipin e tij të fundit?

Është nga Tirana dhe jeton në New York - zbulohet shqiptarja që ia ka thyer zemrën reperit Drake dhe ka frymëzuar klipin e tij të fundit?

Magazina
“A do e kishe problem që një burrë ta prekte partneren tënde nga të pasmet?”, Buci vihet në siklet nga pyetja gjatë darkës së të nominuarve

“A do e kishe problem që një burrë ta prekte partneren tënde nga të pasmet?”, Buci vihet në siklet nga pyetja gjatë darkës së të nominuarve

Magazina
Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës

Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës "Porsche", nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

Magazina
Lumbardhi: S’më pengon e kaluara e Albyt, e ka ushqyer familjen me atë punë - e vlerësoj për guximin

Lumbardhi: S’më pengon e kaluara e Albyt, e ka ushqyer familjen me atë punë - e vlerësoj për guximin

Magazina
Lumbardhi dhe Alby gjithnjë e më të afërt, prekje e ledhatime në një çast intim mes tyre në dhomën e gjumit

Lumbardhi dhe Alby gjithnjë e më të afërt, prekje e ledhatime në një çast intim mes tyre në dhomën e gjumit

Magazina
Kalo në kategori