LAJMI I FUNDIT:

Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash

Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash

NSync po përgatitet të publikojë materialin e parë muzikor në 21 vjet.

Grupi, i cili u shfaq të martën në MTV Video Music Awards 2023 , tha të mërkurën se do të publikojë materialin e parë të ri që nga viti 2002.


Kënga, e cila do të dalë më 29 shtator, do tmtv vë jetë në kolonën zanore të filmit të ardhshëm “Trolls Band Together”, pasi u publikua një ‘trailer’ i ri për filmin e ardhshëm të animuar, shkruan DailyMail.

Grupi – i përbërë nga Justin Timberlake, Lance Bass, Joshua ‘JC’ Chasez, Joey Fatone dhe Chris Kirkpatrick publikoi për herë të fundit muzikë në 2002, me një remix Neptunes të bashkëpunimit të tyre me Nellyn “Girlfriend”.

Artistët u pritën mirë në rikthimin e tyre në skenën e VMA-ve – ata ishin shfaqur për herë të fundit në këtë ngjarje së bashku në vitin 2013 – ndërsa i dhanë Taylor Swift çmimin “Kënga më e mirë pop” për “Anti-Hero”.

Sipas gazetës, materialet e fundit promovuese për filmin Dreamworks lanë të kuptohet për një ribashkim të mundshëm, pasi posterat për “Trolls Band Together” shfaqnin një pjesë të logos së grupit dhe një kod QR.

Kodi QR të çon në sajtin TakeYouToABetterPlace.com , i cili përmban një mostër të këngës.

Timberlake ripërsërit rolin e tij zanor të personazhit Branch, të cilin e bëri në “Trolls” të vitit 2016 dhe vazhdimin e vitit 2020 të “Trolls World Tour”.

Yje të tjerë që kanë role zëri në filmin e ardhshëm përfshijnë Anna Kendrick, Daveed Diggs, Zooey Deschanel, RuPaul, Eric Andre dhe Amy Schumer.

Historia e filmit pasqyron rrënjët e grupit të djemve të Timberlake, sipas Dreamworks.

“Poppy zbulon se Branch dikur ishte pjesë e një grupi djemsh, BroZone, me vëllezërit e tij: Floyd, John Dory, Spruce dhe Clay”, thuhej në një përshkrim për filmin.

Filmi do të shfaqet në kinema më 17 nëntor.

Grupi ngacmoi një njoftim misterioz në një video që postuan në Instagramin e tyre të mërkurën.

Në video, grupi qëndronte në prapaskenë ndërsa sinkronizonin buzët me audio nga “Friends of Rachel Green” dhe Joey Tribbiani në “The One With All The Resolutions”.

Por TMZ raportoi se pavarësisht reagimit pozitiv ndaj ribashkimit, ata nuk do të ribashkohe për një turne apo koncert.

Paraqitja e NSYNC u zbulua vetëm disa orë para shfaqjes dhe kur ata u ngjitën në skenë së bashku, kjo bëri që ikona e popit Taylor Swift të ngrihej në këmbë, krejtësisht e habitur.

Timberlake u përkul para turmës, e cila i bëri një ovacion të madh.

“Përshëndetje VMA! Mbi 20 vjet më parë, ne ishim vetëm fëmijë, fituam videon më të mirë pop për Bye Bye Bye. Ishte VMA-ja jonë e parë që do të thoshte botën për ne”, tha Chasez. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina

"Miss Inteligjenca Artificale" - do të mbahet për herë të parë konkursi i bukurisë të modeleve digjitale

Magazina
Kalo në kategori