LAJMI I FUNDIT:

Martesa

480 Artikuj

Përse shumica qëndrojnë të martuar edhe pse nuk janë të lumtur – dhe nuk dashurohen

Përse shumica qëndrojnë të martuar edhe pse nuk janë të lumtur – dhe nuk dashurohen

Lifestyle
Në cilën moshë duhet të martoheni, në bazë të shenjës suaj të Zodiakut?

Në cilën moshë duhet të martoheni, në bazë të shenjës suaj të Zodiakut?

Astrologji
Nuk keni parë kurrë një martesë si kjo: Të sapomartuarit u zotuan për dashurinë e tyre të përjetshme në një tualet

Nuk keni parë kurrë një martesë si kjo: Të sapomartuarit u zotuan për dashurinë e tyre të përjetshme në një tualet

Fun Lajme
Kjo traditë është e gjallë edhe sot: Çfarë është ‘martesa e shpirtrave’ dhe pse e praktikojnë familjet e të vdekurve?

Kjo traditë është e gjallë edhe sot: Çfarë është ‘martesa e shpirtrave’ dhe pse e praktikojnë familjet e të vdekurve?

Lifestyle
Këto shenja të Zodiakut e marrin me shumë stres përgatitjen e dasmës

Këto shenja të Zodiakut e marrin me shumë stres përgatitjen e dasmës

Astrologji
Nusja lexoi në dasmë bisedat e të fejuarit të saj me një tjetër grua

Nusja lexoi në dasmë bisedat e të fejuarit të saj me një tjetër grua

Interesante
Njihuni me burrin nga Meksika që jeton me shtatë ‘gra’

Njihuni me burrin nga Meksika që jeton me shtatë ‘gra’

Interesante
Martesa… nga paragjykimet dhe xhelozia

Martesa… nga paragjykimet dhe xhelozia

Këshilla Lifestyle
Policia austriake e emigracionit arreston dhëndrin derisa po martohej, nusja mbeti e shokuar – pamjet shkaktojnë zemërim në opinionin austriak  

Policia austriake e emigracionit arreston dhëndrin derisa po martohej, nusja mbeti e shokuar – pamjet shkaktojnë zemërim në opinionin austriak  

Evropa
Shembet tavani i restorantit gjatë një ceremonie martesore në Itali, lëndohen 30 persona – 5 në gjendje kritike

Shembet tavani i restorantit gjatë një ceremonie martesore në Itali, lëndohen 30 persona – 5 në gjendje kritike

Evropa
Dëshironi të martoheni, ai jo! Dhe, si t’ia bëni?

Dëshironi të martoheni, ai jo! Dhe, si t’ia bëni?

Këshilla dhe arsye
Mënyrat për “të shëruar” një martesë pa marrëdhënie seksuale

Mënyrat për “të shëruar” një martesë pa marrëdhënie seksuale

Intimitet dhe Pasion
Dasmat në Las Vegas mund të jenë në numër rekord në natën e Vitit të Ri – dhe ka një arsye për këtë

Dasmat në Las Vegas mund të jenë në numër rekord në natën e Vitit të Ri – dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete
“Jo, nuk pranoj”, nusja ndërroi mendje në momentin e fundit dhe u tregoi të gjithëve atë që kishte bërë vjehrri

“Jo, nuk pranoj”, nusja ndërroi mendje në momentin e fundit dhe u tregoi të gjithëve atë që kishte bërë vjehrri

Fun Lajme
Periudha më e mirë për të mbetur shtatzënë, sipas shenjës së horoskopit

Periudha më e mirë për të mbetur shtatzënë, sipas shenjës së horoskopit

Astrologji
Pesë gjëra që ndryshojnë në martesë pas të 40-ave

Pesë gjëra që ndryshojnë në martesë pas të 40-ave

Në çift
Akuzohet se me dokumente të falsifikuara kurorëzoi 45 çifte, zyrtari i Komunës së Skenderajt deklarohet i pafajshëm

Akuzohet se me dokumente të falsifikuara kurorëzoi 45 çifte, zyrtari i Komunës së Skenderajt deklarohet i pafajshëm

Kosovë
Hetuesja private tregon disa shenja që sugjerojnë se partneri mund t’ju tradhtojë

Hetuesja private tregon disa shenja që sugjerojnë se partneri mund t’ju tradhtojë

Në çift
Trendi i ri i lidhjeve dëshmon se tradita po shuhet

Trendi i ri i lidhjeve dëshmon se tradita po shuhet

Në çift
Mendoni për veten edhe kur bëheni prindër: Ja si do të keni seksin më të mirë në martesë

Mendoni për veten edhe kur bëheni prindër: Ja si do të keni seksin më të mirë në martesë

Këshilla Lifestyle
Me këta burra, gratë duan vetëm të shkojnë në shtrat, por mos të martohen kurrë!

Me këta burra, gratë duan vetëm të shkojnë në shtrat, por mos të martohen kurrë!

Lifestyle
Pesë shenjat e horoskopit që kanë gjasa më të mira për t’u martuar në vitin 2024

Pesë shenjat e horoskopit që kanë gjasa më të mira për t’u martuar në vitin 2024

Astrologji
‘Grua e kënaqur, jetë e lumtur’ – burrat i lejojnë partneret e tyre të fitojnë në lojëra për ta shpëtuar jetën e tyre intime

‘Grua e kënaqur, jetë e lumtur’ – burrat i lejojnë partneret e tyre të fitojnë në lojëra për ta shpëtuar jetën e tyre intime

Intimitet dhe Pasion
Shenjat me shanset më të larta për t’u martuar në vitin 2024

Shenjat me shanset më të larta për t’u martuar në vitin 2024

Astrologji