LAJMI I FUNDIT:

Shembet tavani i restorantit gjatë një ceremonie martesore në Itali, lëndohen 30 persona – 5 në gjendje kritike

Shembet tavani i restorantit gjatë një ceremonie martesore në Itali, lëndohen 30 persona – 5 në gjendje kritike

Tavani i një restoranti në qytetin italian Pistoia, një qytet i vogël në Toskanë, u shemb mbi të ftuarit gjatë një ceremonie martese.

Autoritetet italiane raportojnë se 35 persona kanë mbetur të lënduar, ndërsa pesë janë në gjendje kritike për jetën dhe janë dërguar në spitale.


Mes personave të shtruar në spitalin e San Jacopo janë edhe dhëndri dhe nusja, transmeton Telegrafi.

Shembja ndodhi në sallën në katin e parë të ish-manastirit Giaccherino të shekullit të 15-të, i cili përdorej si restorant prej vitesh.

Disa të ftuar tashmë ishin larguar nga festa, por rreth gjashtëdhjetë persona, kryesisht të rinj, mbetën në hapësirë ​​dhe po vallëzonin kur tavani u shemb papritmas.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e shpëtimit me disa autoambulanca, zjarrfikëse nga komanda provinciale e Pistoias. Në vendngjarje ka mbërritur edhe kryebashkiaku Alessandro Tomasi.

“Të gjitha spitalet janë alarmuar për ndihmë në kohë në mënyrë që të mund të kujdesen për sa më shumë pacientë”, shkroi guvernatori Eugenio Gianni.

Prokurori i Pistoia, Tommaso Coletta, shkoi në restorantin ku u shemb tavani. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Toka mund të goditet këtë javë nga një stuhi tjetër e madhe diellore

Toka mund të goditet këtë javë nga një stuhi tjetër e madhe diellore

Botë
Koreja e Veriut hedh qindra balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Koreja e Veriut hedh qindra balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Azia
Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Azia
Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u

Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u "bërë" qen trondit sërish - tani tregon se në çfarë kafshë dëshiron të shndërrohet

Azia
The Telegraph: Zelenskyt i është kërkuar të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në samitin e NATO-s

The Telegraph: Zelenskyt i është kërkuar të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në samitin e NATO-s

Evropa
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Kalo në kategori