LAJMI I FUNDIT:

Avokati shpjegon pse nuk preferohet martesa në të njëzetat dhe tregon moshën e përsosur për të vënë kurorë

Avokati shpjegon pse nuk preferohet martesa në të njëzetat dhe tregon moshën e përsosur për të vënë kurorë
(Foto: Screenshot/Pexels)

Një avokat shkurorëzimesh ka treguar pse nuk duhet të martoheni në të 20-at, ndërsa tregoi edhe moshën e përsosur për të lidhur martesë.

Tyler Summers është një avokat divorcesh dhe paramartese me bazë në Boston të SHBA, i cili shpesh jep këshilla për ata që kërkojnë të ndahen nga bashkëshorti i tyre në llogarinë e tij në TikTok.

Ndërsa përmes këtij rrjeti social, ai ka diskutuar po ashtu se në cilën moshë duhet të martoheni dhe pse.


Studimi tregon moshën në të cilën gratë tradhtojnë më shumë, por edhe se kanë më pak pendim se burrat
Lexo po ashtu Studimi tregon moshën në të cilën gratë tradhtojnë më shumë, por edhe se kanë më pak pendim se burrat

“Në të njëzetat, ju jeni akoma në kërkim të vetvetes”, citon Daily Mail fjalët e tij, ndërsa vuri në dukje se gjatë kësaj kohe, nuk e keni idenë se çfarë dëshironi në planin afatgjatë.

“Personi me të cilin martoheni në moshën 21 vjeçare është një person shumë i ndryshëm në moshën 28 vjeçare”, ka sqaruar avokati.

Sipas Summers, mosha ideale për t’u martuar është në të tridhjetat duke sqaruar se në këtë moshë, njerëzit janë duke e konsoliduar karrierën e tyre dhe kanë bërë ca para.

Fjalët që zgjojnë pasionin te partneri
Lexo po ashtu Fjalët që zgjojnë pasionin te partneri

“Ata janë më të pjekur, janë gati të kenë një marrëdhënie afatgjatë të përkushtuar”, ka sqaruar tutje. /Telegrafi/