LAJMI I FUNDIT:
Mali i Zi

Mali i Zi

1722 Artikuj

Florin Krasniqi kërkon mbi 28 milionë euro dëmshpërblim nga Mali i Zi

Florin Krasniqi kërkon mbi 28 milionë euro dëmshpërblim nga Mali i Zi

Ekonomi
Ndërtimi i hekurudhës Vorë-Hani i Hotit nis brenda vitit, pritet ratifikimi i huas së BERZH-it prej 98.75 milionë eurosh

Ndërtimi i hekurudhës Vorë-Hani i Hotit nis brenda vitit, pritet ratifikimi i huas së BERZH-it prej 98.75 milionë eurosh

Shqipëri
Mujanoviq: Regjimi në Beograd dëshiron të rrezikojë Bosnjën, Malin e Zi dhe Kosovën

Mujanoviq: Regjimi në Beograd dëshiron të rrezikojë Bosnjën, Malin e Zi dhe Kosovën

Kosovë
Milatoviq kërkon drejtësi për vrasjet e shqiptarëve në Mal të Zi më 1999 – propozon edhe ngritjen e një memoriali

Milatoviq kërkon drejtësi për vrasjet e shqiptarëve në Mal të Zi më 1999 – propozon edhe ngritjen e një memoriali

Kosovë
Diskutimi për anëtarësimin e Kosovës në KiE, kritikojnë Serbia, Mali i Zi e Bosnja

Diskutimi për anëtarësimin e Kosovës në KiE, kritikojnë Serbia, Mali i Zi e Bosnja

Kosovë
Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Mali i Zi
Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t’ua kthejë afrikanëve

Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t’ua kthejë afrikanëve

Mali i Zi
FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Kosovë
Lideri i partisë serbe në Mal të Zi thotë se 85 % e banorëve të këtij shteti janë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lideri i partisë serbe në Mal të Zi thotë se 85 % e banorëve të këtij shteti janë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Politikë
Tërmet në Bosnje-Hercegovinë dhe Mal të Zi

Tërmet në Bosnje-Hercegovinë dhe Mal të Zi

Bosnja
Abazoviq: Mali i Zi nuk do ta tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës

Abazoviq: Mali i Zi nuk do ta tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Vota kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE shqetëson analistët në Mal të Zi, kritikohen partitë shqiptare

Vota kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE shqetëson analistët në Mal të Zi, kritikohen partitë shqiptare

Kosovë
“Votimi i vërtetë do të jetë në Këshillin e Ministrave”, kryeministri malazez paralajmëron votën pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

“Votimi i vërtetë do të jetë në Këshillin e Ministrave”, kryeministri malazez paralajmëron votën pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Nënshkruhet marrëveshja dypalëshe mes Kosovës dhe Malit të Zi, për Programin e Bashkëpunimit Ndërkufitar IPA III 2021-2027

Nënshkruhet marrëveshja dypalëshe mes Kosovës dhe Malit të Zi, për Programin e Bashkëpunimit Ndërkufitar IPA III 2021-2027

Kosovë
Votimi kundër Kosovës në Këshillin e Evropës nga Mali i Zi, heshtin kryeministri Spajiq, ministri i jashtëm Ivanoviq dhe partia në pushtet “PES”

Votimi kundër Kosovës në Këshillin e Evropës nga Mali i Zi, heshtin kryeministri Spajiq, ministri i jashtëm Ivanoviq dhe partia në pushtet “PES”

Kosovë
A mund ta ndihmojë Ballkani Perëndimor me armë Ukrainën

A mund ta ndihmojë Ballkani Perëndimor me armë Ukrainën

Ballkan
Pse Mali i Zi votoi kundër Kosovës në KiE, flet Dritan Abazoviq

Pse Mali i Zi votoi kundër Kosovës në KiE, flet Dritan Abazoviq

Kosovë
Votimi i Malit të Zi kundër Kosovës në KiE, Gjeloshaj: Qëndrimin tonë do ta japim kur të votohet në Këshillin e Ministrave

Votimi i Malit të Zi kundër Kosovës në KiE, Gjeloshaj: Qëndrimin tonë do ta japim kur të votohet në Këshillin e Ministrave

Kosovë
Katër votat kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe një abstenim, gjithçka që duhet të dini

Katër votat kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe një abstenim, gjithçka që duhet të dini

Muhamet Hajrullahu
Mali i Zi, kritika ndaj deputetes Vukiçeviq për votën kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Mali i Zi, kritika ndaj deputetes Vukiçeviq për votën kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Socialistët e Malit të Zi nuk pajtohen me votimin kundër Kosovës në KiE, Nikoliq: Kush e ka rrëmbyer Ministrinë e Jashtme?

Socialistët e Malit të Zi nuk pajtohen me votimin kundër Kosovës në KiE, Nikoliq: Kush e ka rrëmbyer Ministrinë e Jashtme?

Kosovë
Partia pro serbe në Mal të Zi, mbështet shefen e delegacionit malazez të votojë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Partia pro serbe në Mal të Zi, mbështet shefen e delegacionit malazez të votojë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Mijëra rusë votuan në Serbi dhe Mal të Zi – deklaratat e tyre për Putinin dallojnë shumë nga ato të “shumicës së njerëzve në Rusi”

Mijëra rusë votuan në Serbi dhe Mal të Zi – deklaratat e tyre për Putinin dallojnë shumë nga ato të “shumicës së njerëzve në Rusi”

Evropa
Gjithçka lëkundej brenda pompës së derivateve, nga tërmeti që goditi përgjatë vijës kufitare Mali i Zi-Bosnje e Hercegovinë

Gjithçka lëkundej brenda pompës së derivateve, nga tërmeti që goditi përgjatë vijës kufitare Mali i Zi-Bosnje e Hercegovinë

Bosnja