LAJMI I FUNDIT:

Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi mik

Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi mik

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka akuzuar rëndë Malin e Zi, duke thënë se amendamentet e paraqitura nga Mali i Zi në rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë janë një lojë e neveritshme dhe një mashtrim perfid.

Vuçiq tha se të hënën do të takohet me përfaqësuesit e serbëve nga rajoni dhe patriarkun në tempullin e Shën Savës, dhe do të diskutojë për rezolutën për Srebrenicën, transmeton Telegrafi.

“Ajo që është e sigurt është se ne do të luftojmë. Ju garantoj këtë. E di sa e madhe është forca kërcënuese dhe sa të fortë janë dhe se do të bëjmë më të mirën”, tha Vuçiq.

Duke folur për amendamentet e Malit të Zi në rezolutë, Vuçiq mendon se kjo duhej t’ia kishte “mbyllur gojën” Serbisë.

“Disa flasin për unitetin e diversitetit dhe tjetra është se ka përgjegjësi individuale. Pra, pse ju duhet një zgjidhje sepse ne kemi përgjegjësi penale individuale. Pra çfarë jeni duke bërë? Është një truk”, tha Vuçiq.

“Shikoni pamaturinë e mediave të tyre se Serbia po jeton në Mal të Zi. Ne jemi ata që kryejmë agresionin në rajon, kjo është sjellje e çmendur, gënjeshtra… Të enjten në mbrëmje do të dimë kush janë miqtë tanë në botë, do të tregojmë në çdo vend se kush nuk voton janë miqtë tonë, për pjesën tjetër do ta dimë mirë se nuk janë miqtë tanë”, tha Vuçiq. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Evropa
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Kalo në kategori