LAJMI I FUNDIT:

Masakra e Srebrenicës

157 Artikuj

Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live: “U shënua 29 vjetori i gjenocidit kundër boshnjakëve të Srebrenicës”

Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live: “U shënua 29 vjetori i gjenocidit kundër boshnjakëve të Srebrenicës”

Serbia
Kuvendi i RMV-së përkujton masakrën e Srebrenicës, Gashi: Gjenocidi para 29 viteve është ende i freskët

Kuvendi i RMV-së përkujton masakrën e Srebrenicës, Gashi: Gjenocidi para 29 viteve është ende i freskët

Politikë
Miratimi i deklaratës për gjenocidin në Srebrenicë, Kurti: Kosova nuk harron dhe as nuk falë krimet

Miratimi i deklaratës për gjenocidin në Srebrenicë, Kurti: Kosova nuk harron dhe as nuk falë krimet

Kosovë
Masakra në Srebrenicë, opozita në Kosovë përkujton mbi 8 mijë viktimat

Masakra në Srebrenicë, opozita në Kosovë përkujton mbi 8 mijë viktimat

Kosovë
Në përvjetorin e Masakrës së Srebrenicës, kujtohet letra e famshme e Angelina Joliet që kishte shkruar gjatë vizitës në Bosnjë

Në përvjetorin e Masakrës së Srebrenicës, kujtohet letra e famshme e Angelina Joliet që kishte shkruar gjatë vizitës në Bosnjë

Yjet
Miratohet deklarata në nderim dhe përkujtim të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Miratohet deklarata në nderim dhe përkujtim të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Kosovë
Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Kosovë
Sot pasdite në Shkup do të mbahet marsh për përkujtimin e viktimave të Srebrenicës

Sot pasdite në Shkup do të mbahet marsh për përkujtimin e viktimave të Srebrenicës

Maqedonia e Veriut
Masakra në Srebrenicë, Osmani: Tmerret e atij kapitulli të errët nga regjimi i Millosheviqit, kujtesë e mizorisë njerëzore

Masakra në Srebrenicë, Osmani: Tmerret e atij kapitulli të errët nga regjimi i Millosheviqit, kujtesë e mizorisë njerëzore

Kosovë
29 vjet nga masakra e Srebrenicës, Kuvendi i  Kosovës mban seancë në përkujtim të viktimave

29 vjet nga masakra e Srebrenicës, Kuvendi i  Kosovës mban seancë në përkujtim të viktimave

Kosovë
Kurti: Masakra e Srebrenicës ishte paralajmërim i gjenocidit në Kosovë

Kurti: Masakra e Srebrenicës ishte paralajmërim i gjenocidit në Kosovë

Kosovë
Qeveria e shpall 11 korrikun Ditë Përkujtimi për gjenocidin në Srebrenicë, mban një minutë heshtje

Qeveria e shpall 11 korrikun Ditë Përkujtimi për gjenocidin në Srebrenicë, mban një minutë heshtje

Kosovë
Pjesëmarrësit në “Marshin e Paqes” nisen drejt Srebrenicës

Pjesëmarrësit në “Marshin e Paqes” nisen drejt Srebrenicës

Bosnja
I mbijetuari i masakrës së Srebrenicës: Kur nisi lufta e bëmë një listë me emra të burrave e djemve, e dinim që do t’i vrisnin

I mbijetuari i masakrës së Srebrenicës: Kur nisi lufta e bëmë një listë me emra të burrave e djemve, e dinim që do t’i vrisnin

Bosnja
Shqiptari që i mbijetoi luftës së Bosnjës: Rezoluta për Srebrenicën, një ditë e veçantë për të gjitha viktimat

Shqiptari që i mbijetoi luftës së Bosnjës: Rezoluta për Srebrenicën, një ditë e veçantë për të gjitha viktimat

Kosovë
Ky është skenari i seancës së sotme të OKB-së ku do të votohet rezoluta për Srebrenicën

Ky është skenari i seancës së sotme të OKB-së ku do të votohet rezoluta për Srebrenicën

Bosnja
“Zbutet” Dodik, vjen me deklaratë ndryshe rreth propozimit të ‘ndarjes paqësore’ të Bosnje-Hercegovinës

“Zbutet” Dodik, vjen me deklaratë ndryshe rreth propozimit të ‘ndarjes paqësore’ të Bosnje-Hercegovinës

Bosnja
Rezoluta për Srebrenicën del sot para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Rezoluta për Srebrenicën del sot para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Bosnja
Kandiq: Askush për sulmin në Banjskë nuk është arrestuar, pse po heshtet për këtë rast?

Kandiq: Askush për sulmin në Banjskë nuk është arrestuar, pse po heshtet për këtë rast?

Kosovë
Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi mik

Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi mik

Serbia
Propozimi përfundimtar i rezolutës për Srebrenicën dërgohet në OKB

Propozimi përfundimtar i rezolutës për Srebrenicën dërgohet në OKB

Bosnja
Ministri i Jashtëm i Bosnjës e Hercegovinës i reagon Gjuriqit, thotë se e ka keqcituar: Ke gënjyer Marko

Ministri i Jashtëm i Bosnjës e Hercegovinës i reagon Gjuriqit, thotë se e ka keqcituar: Ke gënjyer Marko

Bosnja
Rikthimi i çështjes së Srebrenicës ‘vë në siklet’ Vuçiqin e Dodikun

Rikthimi i çështjes së Srebrenicës ‘vë në siklet’ Vuçiqin e Dodikun

Bosnja
Hoxhaj propozon që Kuvendi të miratojë rezolutën e OKB-së për përkujtimin e gjenocidit në Srebrenicë

Hoxhaj propozon që Kuvendi të miratojë rezolutën e OKB-së për përkujtimin e gjenocidit në Srebrenicë

Kosovë


mob5