LAJMI I FUNDIT:

Malajzia

80 Artikuj

Cila shtete shpenzuan 7.8 milionë dollarë në pronat e Trumpit ndërsa ai ishte president i SHBA-së?

Cila shtete shpenzuan 7.8 milionë dollarë në pronat e Trumpit ndërsa ai ishte president i SHBA-së?

Amerika
Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Interesante
Harta e re kombëtare e Kinës ka zemëruar fqinjët e saj

Harta e re kombëtare e Kinës ka zemëruar fqinjët e saj

Azia
Pasagjerëve në fluturimet e Malaysia Airlines nuk do t’u kërkohet më të fikin pajisjet e tyre elektronike – duke filluar nga 1 korriku

Pasagjerëve në fluturimet e Malaysia Airlines nuk do t’u kërkohet më të fikin pajisjet e tyre elektronike – duke filluar nga 1 korriku

Lajme Teknologji
Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga ‘zona e vdekjes’ në Everest në misionin ‘pothuajse të pamundur’

Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga ‘zona e vdekjes’ në Everest në misionin ‘pothuajse të pamundur’

Nga Bota
Shumë vende nuk e festojnë deri nesër Bajramin – si u prit sot në disa shtete të botës?

Shumë vende nuk e festojnë deri nesër Bajramin – si u prit sot në disa shtete të botës?

Nga Bota
Ish-sulmuesi i Chelseat dhe Unitedit, Falcao pranë kalimit befasues te klubi i Liridon Krasniqit

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe Unitedit, Falcao pranë kalimit befasues te klubi i Liridon Krasniqit

Ndërkombëtare
Djaloshi nga Bangladeshi përfundoi në një shtet tjetër derisa luante fshehurazi në një anije

Djaloshi nga Bangladeshi përfundoi në një shtet tjetër derisa luante fshehurazi në një anije

Azia
Ata po flinin, toka të fillonte ‘të lëvizte’ – të paktën 16 të vdekur pasi një rrëshqitje dheu përfshiu një kamp pushimi në Malajzi

Ata po flinin, toka të fillonte ‘të lëvizte’ – të paktën 16 të vdekur pasi një rrëshqitje dheu përfshiu një kamp pushimi në Malajzi

Azia
Pas pagës, kryeministri i Malajzisë refuzon edhe ‘Mercedes S600’ si makinë zyrtare

Pas pagës, kryeministri i Malajzisë refuzon edhe ‘Mercedes S600’ si makinë zyrtare

Azia
Ish-kryeministri 97-vjeçar i Malajzisë paraqet kandidaturën në zgjedhjet e përgjithshme

Ish-kryeministri 97-vjeçar i Malajzisë paraqet kandidaturën në zgjedhjet e përgjithshme

Azia
Kurti takoi ambasadorin Castelino, ftohet për vizitë zyrtare në Malajzi

Kurti takoi ambasadorin Castelino, ftohet për vizitë zyrtare në Malajzi

Kosovë
Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin e Malajzisë, vlerësohen marrdhëniet mes dy vendeve

Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin e Malajzisë, vlerësohen marrdhëniet mes dy vendeve

Kosovë
Dy automjete ushtarake u prishën në Kuala Lumpur në dy ditë radhazi – bllokuan trafikun dhe shkaktuan tallje në mediat sociale

Dy automjete ushtarake u prishën në Kuala Lumpur në dy ditë radhazi – bllokuan trafikun dhe shkaktuan tallje në mediat sociale

Dështime
55-vjeçari shpëtoi pa iu këputur këmbët kur u bllokua në ashensor – videoja tregon të gjithë incidentin

55-vjeçari shpëtoi pa iu këputur këmbët kur u bllokua në ashensor – videoja tregon të gjithë incidentin

Azia
Gruaja nga Malajzia i dhuron burrit të saj një Lamborghini

Gruaja nga Malajzia i dhuron burrit të saj një Lamborghini

Interesante
Era e ‘mori me vete’ platformën me pastrues dhe ‘e përplasi’ disa herë për ndërtesën 48-katëshe në Kuala Lumpur

Era e ‘mori me vete’ platformën me pastrues dhe ‘e përplasi’ disa herë për ndërtesën 48-katëshe në Kuala Lumpur

Nga Bota
Këshillat e ministres së Malajzisë shkaktuan reagime të ashpra: Burra, rrihni butësisht gratë e juaja kokëforta

Këshillat e ministres së Malajzisë shkaktuan reagime të ashpra: Burra, rrihni butësisht gratë e juaja kokëforta

Azia
Pasagjerët e AirAsia mbetën të tmerruar kur e panë në aeroplan, prezenca e gjarprit shkaktoi ulje emergjente

Pasagjerët e AirAsia mbetën të tmerruar kur e panë në aeroplan, prezenca e gjarprit shkaktoi ulje emergjente

Interesante
Momenti shokues kur shembet rruga në Malajzi dhe ‘merr me vete’ pesë makina

Momenti shokues kur shembet rruga në Malajzi dhe ‘merr me vete’ pesë makina

Dështime
Kush është transgjinorja nga Malajzia e cila veshi hixhabin dhe kreu pelegrinazhin në Mekë?

Kush është transgjinorja nga Malajzia e cila veshi hixhabin dhe kreu pelegrinazhin në Mekë?

Azia
E zë gjumi prapa timonit, rrokulliset kamioni me rimorkio në Malajzi – policia arreston shoferin nën dyshimin për përdorim të metamfetaminës

E zë gjumi prapa timonit, rrokulliset kamioni me rimorkio në Malajzi – policia arreston shoferin nën dyshimin për përdorim të metamfetaminës

Azia
Majmuni në Malajzi rrëmben këlyshin dhe e mban peng për tre ditë në pemë

Majmuni në Malajzi rrëmben këlyshin dhe e mban peng për tre ditë në pemë

Interesante
Gruaja në Malajzi arriti të gjejë bizhuteritë prej ari me vlerë 14 mijë euro, pasi i hodhi aksidentalisht në mbeturina

Gruaja në Malajzi arriti të gjejë bizhuteritë prej ari me vlerë 14 mijë euro, pasi i hodhi aksidentalisht në mbeturina

Interesante