LAJMI I FUNDIT:

Lindja e Mesme

115 Artikuj

Një mesazh për Iranin: SHBA dërgon aeroplanë luftarakë shtesë dhe “shkatërrues me raketa” në Lindjen e Mesme

Një mesazh për Iranin: SHBA dërgon aeroplanë luftarakë shtesë dhe “shkatërrues me raketa” në Lindjen e Mesme

Nga Bota
Lindja i afrohet Kinës, amniston Assadin, shpërfill palestinezët

Lindja i afrohet Kinës, amniston Assadin, shpërfill palestinezët

Opinione
Cristiano Ronaldo u ‘mashtrua’ duke nënshkruar kontratën rekorde me Al Nassr

Cristiano Ronaldo u ‘mashtrua’ duke nënshkruar kontratën rekorde me Al Nassr

Ligat tjera
Al Nassr me ofertë të majme për Busquets që t’i bashkohet Ronaldos në Lindjen e Mesme

Al Nassr me ofertë të majme për Busquets që t’i bashkohet Ronaldos në Lindjen e Mesme

Ligat tjera
Ferrari vendosi rekord të ri shitjesh në vitin 2022 – kreu dërgesën e 13 mijë veturave tek pronarët e rinj

Ferrari vendosi rekord të ri shitjesh në vitin 2022 – kreu dërgesën e 13 mijë veturave tek pronarët e rinj

Auto Lajme
Lista e kanaleve më fitimprurëse në YouTube

Lista e kanaleve më fitimprurëse në YouTube

Lindi Gjikolli
SHBA ‘nuk do të lërë vakum në Lindjen e Mesme që mund të mbushet nga Kina, Rusia apo Irani’ – thotë Biden

SHBA ‘nuk do të lërë vakum në Lindjen e Mesme që mund të mbushet nga Kina, Rusia apo Irani’ – thotë Biden

Nga Bota
Joe Biden mbërrin në Lindjen e Mesme në udhëtimin e parë si president i SHBA – këto janë “disa nga pikat e agjendës së tij”

Joe Biden mbërrin në Lindjen e Mesme në udhëtimin e parë si president i SHBA – këto janë “disa nga pikat e agjendës së tij”

Nga Bota
Rusia pretendon se ka rekrutuar 16,000 njerëz në Lindjen e Mesme, për të luftuar në Ukrainë – tregohet edhe “pagesa mujore”

Rusia pretendon se ka rekrutuar 16,000 njerëz në Lindjen e Mesme, për të luftuar në Ukrainë – tregohet edhe “pagesa mujore”

Nga Bota
Transportonte emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, arrestohet 50-vjeçari në Sarandë

Transportonte emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, arrestohet 50-vjeçari në Sarandë

Shqipëri
Deri sivjet kishte vetëm shkretëtirë, por sot duket shumë më ndryshe – njihuni me kompleksin e hoteleve superluksoze ‘në mes të asgjëje’ në Katar

Deri sivjet kishte vetëm shkretëtirë, por sot duket shumë më ndryshe – njihuni me kompleksin e hoteleve superluksoze ‘në mes të asgjëje’ në Katar

Nga Bota
Sekretari Blinken udhëton në Lindje të Mesme

Sekretari Blinken udhëton në Lindje të Mesme

Nga Bota
Kush mund të ndërmjetësojë në konfliktin Izrael-Palestinë?

Kush mund të ndërmjetësojë në konfliktin Izrael-Palestinë?

Nga Bota
Tri ndërtesa të rrafshuara në Gaza ndërsa udhëheqësit islamikë zhvillojnë bisedime rreth krizës

Tri ndërtesa të rrafshuara në Gaza ndërsa udhëheqësit islamikë zhvillojnë bisedime rreth krizës

Nga Bota
Hamas paralajmëron anulimin e zgjedhjeve palestineze, fajëson Izraelin

Hamas paralajmëron anulimin e zgjedhjeve palestineze, fajëson Izraelin

Azia
“Me xhepa të thellë”, si po synon Kina të rrisë ndikimin në Lindjen e Mesme

“Me xhepa të thellë”, si po synon Kina të rrisë ndikimin në Lindjen e Mesme

Nga Bota
Reshjet “bllokojnë” disa vende të Lindjes së Mesme – mjaftuan 15 centimetra borë që autoritetet të ndërpresin shumë aktivitete

Reshjet “bllokojnë” disa vende të Lindjes së Mesme – mjaftuan 15 centimetra borë që autoritetet të ndërpresin shumë aktivitete

Nga Bota
Bombarduesit amerikanë fluturojnë mbi Lindjen e Mesme, Irani “përgjigjet” vetëm përmes Twitter-it

Bombarduesit amerikanë fluturojnë mbi Lindjen e Mesme, Irani “përgjigjet” vetëm përmes Twitter-it

Nga Bota
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Jared Kushner viziton Lindjen e Mesme

Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Jared Kushner viziton Lindjen e Mesme

Nga Bota
​Më shumë se 2,600 emigrantë në Kosovë, mbi 50 për qind vetëm nga Siria

​Më shumë se 2,600 emigrantë në Kosovë, mbi 50 për qind vetëm nga Siria

Kosovë
Kosova e papërgatitur për trajtimin e të kthyerve nga zonat e luftërave në Siri

Kosova e papërgatitur për trajtimin e të kthyerve nga zonat e luftërave në Siri

Kosovë
Cilat interesa franceze mund të rrezikohen nga bojkoti i vendeve myslimane?

Cilat interesa franceze mund të rrezikohen nga bojkoti i vendeve myslimane?

Botë
Lindja e Mesme ua bojkoton produktet, Franca kërkon të ndalen veprimet e tyre

Lindja e Mesme ua bojkoton produktet, Franca kërkon të ndalen veprimet e tyre

Botë
Goditet grupi kriminal shqiptar që trafikonte emigrantë – sekuestrohen para, armë zjarri dhe automjete

Goditet grupi kriminal shqiptar që trafikonte emigrantë – sekuestrohen para, armë zjarri dhe automjete

Shqipëri