LAJMI I FUNDIT:

“Iranianët janë shumë të frikësuar”

“Iranianët janë shumë të frikësuar”

Irani po lëshon “deklarata kontradiktore” dhe “iranianët janë shumë të frikësuar”.

Kështu ka thënë një gazetare izraelito-amerikane për Sky News, përcjell Telegrafi.


Caroline Glick shtoi: “Dhe unë mendoj se kjo është një gjë e mirë”. “Mendoj se nga njëra anë nuk thonë asgjë, nga ana tjetër thonë se ishte Mossad”. “Dhe pastaj, ata thonë se nuk e dinë se kush e ka bërë. Nuk është shkaktuar asnjë dëm”.

“Hakmarrja” e Izraelit ndaj Iranit – të gjitha zhvillimet, minutë pas minute
Lexo po ashtu “Hakmarrja” e Izraelit ndaj Iranit – të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Zonja Glick vazhdoi duke thënë: “Ne do të duhet të presim dhe të shohim për raportet pas veprimit për të kuptuar saktësisht se cilat ishin caqet dhe sa keq u dëmtuan”.

Glick, një bashkëpunëtore e lartë për çështjet e Lindjes së Mesme në Qendrën për Politikat e Sigurisë me qendër në SHBA, tha se vendi i saj është “në luftën më të madhe që nga lufta e pavarësisë në 1948, 49”.

Siç vlerëson ajo, ishte “e rëndësishme t’i tregohej popullit iranian se regjimi që ata e urrejnë aq shumë nuk është i imunizuar nga sulmet nga forcat e jashtme”.

Ajo pohoi gjithashtu se 90% e iranianëve duan të “përzënë regjimin nga pushteti që i ka torturuar ata për 45 vitet e fundit”.

Ministri ekstremist izraelit e përshkruan me një fjalë sulmin e Izraelit ndaj Iranit
Lexo po ashtu Ministri ekstremist izraelit e përshkruan me një fjalë sulmin e Izraelit ndaj Iranit

Irani ka qenë “prapa pothuajse të gjitha luftërave që kemi parë në Lindjen e Mesme gjatë 45 viteve të fundit”, shtoi zonja Glick.

“Kështu që unë mendoj se ishte një gjë shumë e rëndësishme që ndodhi mbrëmë, pavarësisht se çfarë u sulmua”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Kalo në kategori