LAJMI I FUNDIT:

Kuba

99 Artikuj

Një ish-diplomat amerikan pranon se ka punuar si agjent i Kubës

Një ish-diplomat amerikan pranon se ka punuar si agjent i Kubës

Nga Bota
Kuba do të rrisë çmimin e karburanteve me më shumë se 500%

Kuba do të rrisë çmimin e karburanteve me më shumë se 500%

Botë
Ndërron jetë motra e Fidel dhe Raul Castro, Juanita – kundërshtarja e komunizmit që bashkëpunoi me CIA-n

Ndërron jetë motra e Fidel dhe Raul Castro, Juanita – kundërshtarja e komunizmit që bashkëpunoi me CIA-n

Amerika
Arrestohet ish-ambasadori amerikan, akuzohet se ka shërbyer fshehurazi si agjent i qeverisë së Kubës

Arrestohet ish-ambasadori amerikan, akuzohet se ka shërbyer fshehurazi si agjent i qeverisë së Kubës

Nga Bota
Sulmohet Ambasada e Kubës në Washington DC – mediat sjellin detajet dhe reagimet

Sulmohet Ambasada e Kubës në Washington DC – mediat sjellin detajet dhe reagimet

Amerika
Pse kubanezët po shkojnë të luftojnë për Rusinë në Ukrainë – dhe më vonë po kërkojnë të kthehen në shtëpi?

Pse kubanezët po shkojnë të luftojnë për Rusinë në Ukrainë – dhe më vonë po kërkojnë të kthehen në shtëpi?

Nga Bota
Njihuni me kubanezin që e godet veten çdo ditë me çekiç deri në 1 mijë herë – thotë se kjo e bën më të fortë

Njihuni me kubanezin që e godet veten çdo ditë me çekiç deri në 1 mijë herë – thotë se kjo e bën më të fortë

Interesante
Në kohët e vështira, Rusia kthehet te shokët e Luftës së Ftohtë

Në kohët e vështira, Rusia kthehet te shokët e Luftës së Ftohtë

Jeremi Suri
Wall Street Journal raporton se Kina po planifikon të krijojë një bazë spiunazhi në Kubë

Wall Street Journal raporton se Kina po planifikon të krijojë një bazë spiunazhi në Kubë

Amerika
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Pas më shumë se 20 viteve, lirohet nga burgu një nga spiunet më të rrezikshme të Luftës së Ftohtë që u kap nga autoritetet amerikane

Pas më shumë se 20 viteve, lirohet nga burgu një nga spiunet më të rrezikshme të Luftës së Ftohtë që u kap nga autoritetet amerikane

Amerika
Maqedonia e Veriut do të vendosë viza për Kubën dhe Botsvanën

Maqedonia e Veriut do të vendosë viza për Kubën dhe Botsvanën

Maqedonia e Veriut
Biden thotë se rreziku i një “Armagedoni” bërthamor është në nivelin më të lartë shkaku i Putinit

Biden thotë se rreziku i një “Armagedoni” bërthamor është në nivelin më të lartë shkaku i Putinit

Amerika
E rrallë, Kuba kërkon ndihmë prej SHBA-së

E rrallë, Kuba kërkon ndihmë prej SHBA-së

Amerika Latine
Momenti kur rezervuari i parë, i dytë dhe i tretë i naftës shpërthyen në flakë pas goditjes së rrufesë – në Kubë

Momenti kur rezervuari i parë, i dytë dhe i tretë i naftës shpërthyen në flakë pas goditjes së rrufesë – në Kubë

Nga Bota
Godet rrufeja, dhjetëra të lënduar pas shpërthimeve në një hapësirë të rezervuarëve të naftës në Kubë

Godet rrufeja, dhjetëra të lënduar pas shpërthimeve në një hapësirë të rezervuarëve të naftës në Kubë

Nga Bota
Rrëfimi rreth komplotit për vrasjen e Fidel Castros, për kokën e të cilit u ofruan vetëm 2 cent

Rrëfimi rreth komplotit për vrasjen e Fidel Castros, për kokën e të cilit u ofruan vetëm 2 cent

Nga Bota
Shpërthimi në një hotel në Kubë – rritet numri i viktimave

Shpërthimi në një hotel në Kubë – rritet numri i viktimave

Amerika Latine
Të paktën tetë të vdekur pas shpërthimit të fuqishëm në një hotel të Kubës

Të paktën tetë të vdekur pas shpërthimit të fuqishëm në një hotel të Kubës

Amerika Latine
Një shpërthim i madh shkatërroi një hotel në Kubë – autoritetet kërkojnë të mbijetuarit

Një shpërthim i madh shkatërroi një hotel në Kubë – autoritetet kërkojnë të mbijetuarit

Amerika Latine
Kuba lider botëror sa i përket numrit të fëmijëve të vaksinuar nën moshën 2-vjeçare

Kuba lider botëror sa i përket numrit të fëmijëve të vaksinuar nën moshën 2-vjeçare

Amerika Latine
A ka Rusia “takat” për të vendosur raketa në Amerikën Latine?

A ka Rusia “takat” për të vendosur raketa në Amerikën Latine?

Nga Bota
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Agron Shala
Viti 1961: Muri i Berlinit, gara hapësinore dhe BRSS-ja e turpëruar nga Shqipëria

Viti 1961: Muri i Berlinit, gara hapësinore dhe BRSS-ja e turpëruar nga Shqipëria

Agron Shala