LAJMI I FUNDIT:

Korçë

173 Artikuj

Dyshohet se ka dhunuar nxënësit, nis hetim disiplinor për mësuesin e anglishtes në Bilisht

Dyshohet se ka dhunuar nxënësit, nis hetim disiplinor për mësuesin e anglishtes në Bilisht

Shqipëri
Rama: Taksë për fermerët që nuk punojnë tokën

Rama: Taksë për fermerët që nuk punojnë tokën

Shqipëri
Arrestohen 15 shoferë të dehur në Korçë, bllokohen 20 mjete në një javë

Arrestohen 15 shoferë të dehur në Korçë, bllokohen 20 mjete në një javë

Shqipëri
Paguajnë 13 euro për një ditë pune, fermerët në Shqipëri vuajnë për njerëz në vjeljen e mollëve e të ullinjve

Paguajnë 13 euro për një ditë pune, fermerët në Shqipëri vuajnë për njerëz në vjeljen e mollëve e të ullinjve

Shqipëri
Plagoset me thikë një 15-vjeçar në Korçë

Plagoset me thikë një 15-vjeçar në Korçë

Shqipëri
Aksident me dy të vdekur në Korçë

Aksident me dy të vdekur në Korçë

Shqipëri
Korçë, babai përplas aksidentalisht me makinë djalin 6-vjeçar

Korçë, babai përplas aksidentalisht me makinë djalin 6-vjeçar

Shqipëri
Shqipëria nënshkruan marrëveshje 49 milionë dollarë me Fondin Arab për rrugën Qukës-Qafë Plloçë

Shqipëria nënshkruan marrëveshje 49 milionë dollarë me Fondin Arab për rrugën Qukës-Qafë Plloçë

Shqipëri
Ngjarje e rëndë në Maliq, goditet me thikë dhe humb jetën 60-vjeçari

Ngjarje e rëndë në Maliq, goditet me thikë dhe humb jetën 60-vjeçari

Shqipëri
I arrestuari tenton të vetëvritet në qeli, e shpëton polici

I arrestuari tenton të vetëvritet në qeli, e shpëton polici

Shqipëri
Ethet e arit në Korçë, gërmime nga “gjuetarë thesaresh” po dëmtojnë zonat arkeologjike

Ethet e arit në Korçë, gërmime nga “gjuetarë thesaresh” po dëmtojnë zonat arkeologjike

Shqipëri
Humb jetën një përdorues i lëndëve narkotike në Korçë

Humb jetën një përdorues i lëndëve narkotike në Korçë

Shqipëri
Breshëri i pazakontë shkakton dëme të mëdha në Korçë

Breshëri i pazakontë shkakton dëme të mëdha në Korçë

Shqipëri
Kriza e çmimeve, turizmi në Korçë më dobët se në periudhën e pandemisë

Kriza e çmimeve, turizmi në Korçë më dobët se në periudhën e pandemisë

Shqipëri
Policia shqiptare bën bilancin javor – 540 persona të arrestuar, proceduar dhe në kërkim

Policia shqiptare bën bilancin javor – 540 persona të arrestuar, proceduar dhe në kërkim

Shqipëri
Fillon sezoni veror, Parku Kombëtar i Prespës pret vizitorë të shumtë vendas dhe të huaj

Fillon sezoni veror, Parku Kombëtar i Prespës pret vizitorë të shumtë vendas dhe të huaj

Shqipëri
Rrëfehet i verbri që humbi shikimin nga dhuna barbare në burgjet e Shqipërisë komuniste

Rrëfehet i verbri që humbi shikimin nga dhuna barbare në burgjet e Shqipërisë komuniste

Shqipëri
Foshnja e gjetur e pajetë në Korçë, del ekspertiza mjekësore: Ishte gjallë para se të futej në valixhe

Foshnja e gjetur e pajetë në Korçë, del ekspertiza mjekësore: Ishte gjallë para se të futej në valixhe

Shqipëri
Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë në Kapshticë, arrestohen 3 persona

Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë në Kapshticë, arrestohen 3 persona

Shqipëri
Katër policë nën hetim për arratisjen e 21-vjeçarit në Korçë

Katër policë nën hetim për arratisjen e 21-vjeçarit në Korçë

Shqipëri
Detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Korçë, babai i fëmijës së gjetur pa jetë: Nuk jam i sigurt nëse është i imi

Detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Korçë, babai i fëmijës së gjetur pa jetë: Nuk jam i sigurt nëse është i imi

Shqipëri
Ngjarje e rëndë në Korçë, gjendet një foshnje e pajetë

Ngjarje e rëndë në Korçë, gjendet një foshnje e pajetë

Shqipëri
Kapen me 16 emigrantë të paligjshëm në Korçë, arrestohen tre shtetas nga Kosova

Kapen me 16 emigrantë të paligjshëm në Korçë, arrestohen tre shtetas nga Kosova

Shqipëri
Kapen me 40 kg drogë brenda makinës, arrestohen 3 persona në Korçë

Kapen me 40 kg drogë brenda makinës, arrestohen 3 persona në Korçë

Shqipëri