LAJMI I FUNDIT:

Kapet me 13 emigrantë të paligjshëm të ngjeshur njëri pas tjetrit në automjet, arrestohet 33-vjeçari i dehur në Korçë

Kapet me 13 emigrantë të paligjshëm të ngjeshur njëri pas tjetrit në automjet, arrestohet 33-vjeçari i dehur në Korçë

Dy vëllezër që po transportonin 13 emigrantë për të kaluar kufirin ilegalisht janë vënë në pranga në Korçë.

Reklama

Bëhet e ditur se me finalizimin e operacionit të koduar policor “Midnight 6” në pranga u vunë E. P., 33 vjeç dhe A. P., 45 vjeç, vëllezër, të dy banues në Laprakë.

Pas informacioneve të siguruara nga inteligjenca informative, për qytetarë që do të transportonin emigrantë, për të kaluan kufirin ilegalisht, policia ushtroi kontrolle në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, në Qafë Plloçë ku ndaluan një automjet tip “Volkswagen”, dhe një tip “BMW” që drejtoheshin nga vëllezërit.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me drejtues 33-vjeçarin, u gjetën 13 emigrantë nga vendet e treta, të cilët ai do t’i transportonte drejt BE-së, kundrejt fitimit. Pas kryerjes së testit të alkoolit, rezultoi po ashtu, se 33-vjeçari ishte në gjendje të dehur.

Nga hetimet e kryera, rezultoi se vëllai i 33-vjeçarit, e shoqëronte me automjetin tip “BMW”, automjetin që transportonte emigrantët, për ta sinjalizuar për prezencë të shërbimeve të Policisë në rrugë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Lajme
Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Lajme
Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

Lajme
Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Lajme
Zhvillimet në veri, Kurti edhe sot pret në takim emisarin gjerman

Zhvillimet në veri, Kurti edhe sot pret në takim emisarin gjerman

Lajme
Zvicër, vritet nga bashkëshorti 37-vjeçarja nga Kosova

Zvicër, vritet nga bashkëshorti 37-vjeçarja nga Kosova

Kronika e Zezë
Kalo në kategori