LAJMI I FUNDIT:

Komunat veriore

120 Artikuj

Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë – zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë – zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Kosovë
Zveçan, grupet kriminale dëmtojnë edhe veturat e mediave nga Shqipëria

Zveçan, grupet kriminale dëmtojnë edhe veturat e mediave nga Shqipëria

Kosovë
AGK dënon sulmet e protestuesve serbë ndaj gazetarëve

AGK dënon sulmet e protestuesve serbë ndaj gazetarëve

Kosovë
Von Cramon: Qeveria po rrezikon shumë në veri, të tërheqin forcat speciale të Policisë

Von Cramon: Qeveria po rrezikon shumë në veri, të tërheqin forcat speciale të Policisë

Kosovë
Ibishi: Është pritur të ketë tensione në veri, ndërkombëtarët të arrijnë një zgjidhje me kryetarët

Ibishi: Është pritur të ketë tensione në veri, ndërkombëtarët të arrijnë një zgjidhje me kryetarët

Mirjeta Hajzeraj
Veturave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës u vendosen mbishkrime dhe flamuj serbë

Veturave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës u vendosen mbishkrime dhe flamuj serbë

Kosovë
Rakiq goditet me shishe boshe nga protestuesit

Rakiq goditet me shishe boshe nga protestuesit

Kosovë
KFOR: Kemi shtuar praninë në komunat veriore, palët të shmangin veprimet që mund të nxisin tensione

KFOR: Kemi shtuar praninë në komunat veriore, palët të shmangin veprimet që mund të nxisin tensione

Kosovë
Musliu nga Instituti Octopus: Njerëz të maskuar në protestat në veri, ata mund të jenë të gatshëm për sulme terroriste

Musliu nga Instituti Octopus: Njerëz të maskuar në protestat në veri, ata mund të jenë të gatshëm për sulme terroriste

Kosovë
Kryetari i Zveçanit dhe i Zubin Potokut arrijnë në takim me ambasadorin amerikan

Kryetari i Zveçanit dhe i Zubin Potokut arrijnë në takim me ambasadorin amerikan

Kosovë
Serbët sërish tentuan të hyjnë me forcë në objektet komunale në veri, Policia: U detyruam të ndërhyjmë

Serbët sërish tentuan të hyjnë me forcë në objektet komunale në veri, Policia: U detyruam të ndërhyjmë

Kosovë
Sekretari i NATO-s: Kosova të mos bëjë hapa të njëanshëm e destabilizues

Sekretari i NATO-s: Kosova të mos bëjë hapa të njëanshëm e destabilizues

Politikë
​”Asociacion pa kompetenca ekzekutive”, serbët në veri presin marrëveshje për situatën

​”Asociacion pa kompetenca ekzekutive”, serbët në veri presin marrëveshje për situatën

Kosovë
Gjendje e qetë në veri, Policia vazhdon të qëndrojë pranë komunave

Gjendje e qetë në veri, Policia vazhdon të qëndrojë pranë komunave

Mirjeta Hajzeraj
Zhvillimet në veri, Kurti takon Von Cramon: Është e rëndësishme të fillojmë sa më parë me ofrimin e shërbimeve bazike për qytetarët

Zhvillimet në veri, Kurti takon Von Cramon: Është e rëndësishme të fillojmë sa më parë me ofrimin e shërbimeve bazike për qytetarët

Kosovë
Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Kosovë
Sarrazin: Nuk lejojmë që për ndonjë budallallëk të hidhen poshtë marrëveshjet

Sarrazin: Nuk lejojmë që për ndonjë budallallëk të hidhen poshtë marrëveshjet

Kosovë
​Minxhozi: Situata në veri patjetër duhet të ç’tensionohet

​Minxhozi: Situata në veri patjetër duhet të ç’tensionohet

Kosovë
Kurti fton qytetarët serbë të bashkëpunojnë me kryetarët e rinj

Kurti fton qytetarët serbë të bashkëpunojnë me kryetarët e rinj

Kosovë
KFOR-i e cilëson si të dhunshme hyrjen e kryetarëve në zyra – situatë tejmase e rrezikshme

KFOR-i e cilëson si të dhunshme hyrjen e kryetarëve në zyra – situatë tejmase e rrezikshme

Kosovë
Berisha: Tensione të forta në veri të Kosovës, ndërkombëtarët të ndërmarrin hapat e duhur

Berisha: Tensione të forta në veri të Kosovës, ndërkombëtarët të ndërmarrin hapat e duhur

Kosovë
Ambasadori Rohde pas situatës në veri: Bëjmë thirrje të gjithëve të përmbahen nga përshkallëzimi

Ambasadori Rohde pas situatës në veri: Bëjmë thirrje të gjithëve të përmbahen nga përshkallëzimi

Kosovë
Krasniqi takon tre kryetarët në veri: Komunat do t’i kthehen normalitetit të munguar

Krasniqi takon tre kryetarët në veri: Komunat do t’i kthehen normalitetit të munguar

Kosovë
Osmani: Veprimet e Policisë legjitime – suksesi i tyre varet nga koordinimi me aleatët

Osmani: Veprimet e Policisë legjitime – suksesi i tyre varet nga koordinimi me aleatët

Kosovë