LAJMI I FUNDIT:

Komunat veriore

110 Artikuj

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Kosovë
Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Kosovë
Kurti: Nuk largohet Policia nga veriu derisa jashtë komunave ka grupe kriminale

Kurti: Nuk largohet Policia nga veriu derisa jashtë komunave ka grupe kriminale

Kosovë
Sveçla viziton veriun: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Sveçla viziton veriun: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Kosovë
Kryetari i Leposaviqit dhe i Mitrovicës së Veriut në objektet komunale, ai i Zveçanit punon nga Zyra për Komunitete

Kryetari i Leposaviqit dhe i Mitrovicës së Veriut në objektet komunale, ai i Zveçanit punon nga Zyra për Komunitete

Kosovë
Protestat e dhunshme në veri, policia: Dy serbë janë dërguar në mbajtje – të tjerët janë liruar

Protestat e dhunshme në veri, policia: Dy serbë janë dërguar në mbajtje – të tjerët janë liruar

Kosovë
Osmani pas takimit me zyrtarin e BE-së: Bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiqi kanë qëllim destabilizimin e Kosovës

Osmani pas takimit me zyrtarin e BE-së: Bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiqi kanë qëllim destabilizimin e Kosovës

Kosovë
Policia: Situatë e qetë, por e brishtë në komunat e veriut

Policia: Situatë e qetë, por e brishtë në komunat e veriut

Kosovë
KPM dënon sulmet ndaj mediave dhe gazetarëve gjatë raportimit të ngjarjeve në veri

KPM dënon sulmet ndaj mediave dhe gazetarëve gjatë raportimit të ngjarjeve në veri

Kosovë
Serbët vendosin tenda para Komunës së Zubin Potokut

Serbët vendosin tenda para Komunës së Zubin Potokut

Kosovë
Franca dënon sulmet në veri, kërkon nga Qeveria e Kosovës të ndërmerr masa për uljen e tensioneve

Franca dënon sulmet në veri, kërkon nga Qeveria e Kosovës të ndërmerr masa për uljen e tensioneve

Kosovë
Zvicra dënon sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia

Zvicra dënon sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia

Kosovë
Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Shqipëri
KFOR: Të hënën në veri u plagosën 30 ushtarë, palët të marrin përgjegjësinë e plotë për atë që ndodhi

KFOR: Të hënën në veri u plagosën 30 ushtarë, palët të marrin përgjegjësinë e plotë për atë që ndodhi

Kosovë
Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë – zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë – zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Kosovë
Zveçan, grupet kriminale dëmtojnë edhe veturat e mediave nga Shqipëria

Zveçan, grupet kriminale dëmtojnë edhe veturat e mediave nga Shqipëria

Kosovë
AGK dënon sulmet e protestuesve serbë ndaj gazetarëve

AGK dënon sulmet e protestuesve serbë ndaj gazetarëve

Kosovë
Von Cramon: Qeveria po rrezikon shumë në veri, të tërheqin forcat speciale të Policisë

Von Cramon: Qeveria po rrezikon shumë në veri, të tërheqin forcat speciale të Policisë

Kosovë
Ibishi: Është pritur të ketë tensione në veri, ndërkombëtarët të arrijnë një zgjidhje me kryetarët

Ibishi: Është pritur të ketë tensione në veri, ndërkombëtarët të arrijnë një zgjidhje me kryetarët

Mirjeta Hajzeraj
Veturave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës u vendosen mbishkrime dhe flamuj serbë

Veturave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës u vendosen mbishkrime dhe flamuj serbë

Kosovë
Rakiq goditet me shishe boshe nga protestuesit

Rakiq goditet me shishe boshe nga protestuesit

Kosovë
KFOR: Kemi shtuar praninë në komunat veriore, palët të shmangin veprimet që mund të nxisin tensione

KFOR: Kemi shtuar praninë në komunat veriore, palët të shmangin veprimet që mund të nxisin tensione

Kosovë
Musliu nga Instituti Octopus: Njerëz të maskuar në protestat në veri, ata mund të jenë të gatshëm për sulme terroriste

Musliu nga Instituti Octopus: Njerëz të maskuar në protestat në veri, ata mund të jenë të gatshëm për sulme terroriste

Kosovë
Kryetari i Zveçanit dhe i Zubin Potokut arrijnë në takim me ambasadorin amerikan

Kryetari i Zveçanit dhe i Zubin Potokut arrijnë në takim me ambasadorin amerikan

Kosovë