LAJMI I FUNDIT:

Komunat veriore

120 Artikuj

BE reagon për situatën në veri: S’do të pranojmë asnjë veprim të mëtejmë provokues

BE reagon për situatën në veri: S’do të pranojmë asnjë veprim të mëtejmë provokues

Kosovë
Rama: Kjo që po ndodh në Kosovë, nuk e sjell njohjen nga Serbia

Rama: Kjo që po ndodh në Kosovë, nuk e sjell njohjen nga Serbia

Kosovë
Bujar Osmani bën thirrje për qetësimin e tensioneve në veri të Kosovës

Bujar Osmani bën thirrje për qetësimin e tensioneve në veri të Kosovës

Maqedonia e Veriut
Hoti: Ligj dhe rend në gjithë Kosovën, por veprimet të jenë të koordinuara me miqtë

Hoti: Ligj dhe rend në gjithë Kosovën, por veprimet të jenë të koordinuara me miqtë

Kosovë
Senatori amerikan, Murhpy: Kurti të ndalë menjëherë provokimet në veri

Senatori amerikan, Murhpy: Kurti të ndalë menjëherë provokimet në veri

Kosovë
Zgjedhjet në veri, Krasniqi: Në ditët në vijim individualisht do t’i caktojmë të gjitha seancat me kryetarët e zgjedhur

Zgjedhjet në veri, Krasniqi: Në ditët në vijim individualisht do t’i caktojmë të gjitha seancat me kryetarët e zgjedhur

Elfije Boletini
Kryetarët e komunave nga veriu i Kosovës, flasin pas certifikimit të rezultateve

Kryetarët e komunave nga veriu i Kosovës, flasin pas certifikimit të rezultateve

Elfije Boletini
​KQZ shtyn rekomandimet për qendrat e votimit në veri

​KQZ shtyn rekomandimet për qendrat e votimit në veri

Kosovë
Zgjedhjet në veri – fillon afati për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

Zgjedhjet në veri – fillon afati për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

Kosovë
Zgjedhjet e 23 prillit, sot mbyllet afati për partitë që të njoftojnë KQZ-në për mospjesëmarrje

Zgjedhjet e 23 prillit, sot mbyllet afati për partitë që të njoftojnë KQZ-në për mospjesëmarrje

Kosovë
Asamblistët e Listës serbe pritet të zëvendësohen nga Iniciativa Qytetare në veri të Mitrovicës

Asamblistët e Listës serbe pritet të zëvendësohen nga Iniciativa Qytetare në veri të Mitrovicës

Elfije Boletini
KQZ: Jemi në pritje të planit operativ të policisë

KQZ: Jemi në pritje të planit operativ të policisë

Kosovë
KQZ-ja certifikon sot kandidatët për kryetar të katër komunave në veri

KQZ-ja certifikon sot kandidatët për kryetar të katër komunave në veri

Kosovë
Zgjedhjet e mundshme në komunat veriore, flasin nga Presidenca

Zgjedhjet e mundshme në komunat veriore, flasin nga Presidenca

Kosovë
Mundësia e mbajtjes së zgjedhjeve në veri, KQZ pret vendimin e presidentes

Mundësia e mbajtjes së zgjedhjeve në veri, KQZ pret vendimin e presidentes

Jehona Hulaj
A do të ketë zgjedhje të reja në veri? – Lista serbe përsërit skenarin e 2018-së të largimit nga institucionet e Kosovës

A do të ketë zgjedhje të reja në veri? – Lista serbe përsërit skenarin e 2018-së të largimit nga institucionet e Kosovës

Jehona Hulaj
Rakiq dhe kryetarët nga komunat veriore kërkojnë që KFOR-i të garantojë sigurinë në Kosovë

Rakiq dhe kryetarët nga komunat veriore kërkojnë që KFOR-i të garantojë sigurinë në Kosovë

Kosovë
Selmani: Në katër komunat veriore nuk paguajnë ujin, rreth 15 milionë euro borxhet që nga pas lufta

Selmani: Në katër komunat veriore nuk paguajnë ujin, rreth 15 milionë euro borxhet që nga pas lufta

Kosovë
Kuvendi voton ndarjen e 11 milionë eurove për pagesën e rrymës në veri

Kuvendi voton ndarjen e 11 milionë eurove për pagesën e rrymës në veri

Financa
Hyrja e vaksinave antiCOVID në veri të Kosovës, Prokuroria e Mitrovicës nis grumbullimin e informacioneve

Hyrja e vaksinave antiCOVID në veri të Kosovës, Prokuroria e Mitrovicës nis grumbullimin e informacioneve

Jehona Hulaj
Kurti: Do t’i vizitoj edhe komunat në veri

Kurti: Do t’i vizitoj edhe komunat në veri

Kosovë
Asociacioni, çështje e ngrirë deri ne vazhdimin e dialogut

Asociacioni, çështje e ngrirë deri ne vazhdimin e dialogut

Kosovë
Lista Serbe vazhdon me avazin e vjetër

Lista Serbe vazhdon me avazin e vjetër

Kosovë
Lista Serbe dënohet me 6 mijë euro për posterë

Lista Serbe dënohet me 6 mijë euro për posterë

Kosovë