LAJMI I FUNDIT:

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka uruar shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it që u plagosën pas përplasjes me protestuesit serbë.

Reklama

Sipas saj dhuna ndaj tyre dhe ndaj gazetarëve është e papranueshme dhe duhet ndalur menjëherë.

Rama për zhvillimet në veri: Kosova po lëndohet në sytë e aleatëve, dilet vetëm me dialog
Lexo po ashtu Rama për zhvillimet në veri: Kosova po lëndohet në sytë e aleatëve, dilet vetëm me dialog

“Dialogu i lehtësuar nga Bashkimi Evropian është rruga drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe njohjes reciproke që do të sigurojë stabilitet të qëndrueshëm në rajonin tonë”, u shpreh Xhaçka.

KFOR: Të hënën në veri u plagosën 30 ushtarë, palët të marrin përgjegjësinë e plotë për atë që ndodhi
Lexo po ashtu KFOR: Të hënën në veri u plagosën 30 ushtarë, palët të marrin përgjegjësinë e plotë për atë që ndodhi

Ndërkohë, NATO i ka cilësuar të papranueshme sulmet ndaj KFOR-it, ndërsa u ka bërë thirrje palëve të angazhohen në dialog e të heqin dorë nga veprimet që nxisin dhunë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Lajme
Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja "rrahu" tre policë

Lajme
McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Lajme
Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Lajme
Shefi i EULEX-it: Shpërthimi në veri tregon se sa e paqëndrueshme është situata

Shefi i EULEX-it: Shpërthimi në veri tregon se sa e paqëndrueshme është situata

Lajme
Kalo në kategori