LAJMI I FUNDIT:

Komunat veriore

107 Artikuj

BE kërkon hapa të mëtejmë në veri, përveç reduktimit të policisë

BE kërkon hapa të mëtejmë në veri, përveç reduktimit të policisë

Kosovë
Kurti: Nga sot filloi zvogëlimi edhe për 25% të tjera i pranisë së policisë së Kosovës në tri ndërtesat e komunave në veri

Kurti: Nga sot filloi zvogëlimi edhe për 25% të tjera i pranisë së policisë së Kosovës në tri ndërtesat e komunave në veri

Kosovë
Dyqanet në veri të Kosovës pa produkte të Serbisë

Dyqanet në veri të Kosovës pa produkte të Serbisë

Ekonomi
Ushtarit hungarez që u lëndua në Zveçan i amputohet këmba

Ushtarit hungarez që u lëndua në Zveçan i amputohet këmba

Kosovë
Rreth një muaj zhvillime në veri – policë të arrestuar, lëndime të gazetarëve dhe bllokimi i mallrave nga Serbia

Rreth një muaj zhvillime në veri – policë të arrestuar, lëndime të gazetarëve dhe bllokimi i mallrave nga Serbia

Kosovë
Protestuesit tentojnë të hyjnë me dhunë në komunën e Leposaviqit

Protestuesit tentojnë të hyjnë me dhunë në komunën e Leposaviqit

Kosovë
Zhvillimet në veri, emisari Escobar sot mban konferencë për media

Zhvillimet në veri, emisari Escobar sot mban konferencë për media

Kosovë
Tensione në veri, momenti kur Goran Rakiq dhe Igor Simiq sulmohen nga serbët

Tensione në veri, momenti kur Goran Rakiq dhe Igor Simiq sulmohen nga serbët

Kosovë
Momenti kur serbët gjuajnë me gurë veturën e Policisë

Momenti kur serbët gjuajnë me gurë veturën e Policisë

Kosovë
Grupet kriminale në veri, Kurti: Jam i habitur se si ende nuk ka veprime nga Prokuroria

Grupet kriminale në veri, Kurti: Jam i habitur se si ende nuk ka veprime nga Prokuroria

Kosovë
KFOR për situatën në veri: Prapa protestuesve kishte grupe kriminale

KFOR për situatën në veri: Prapa protestuesve kishte grupe kriminale

Kosovë
Policët 12 orë në punë por pa shtesa për rrezikshmëri, kreu i PK: Situata të rënda në veri

Policët 12 orë në punë por pa shtesa për rrezikshmëri, kreu i PK: Situata të rënda në veri

Kosovë
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Kosovë
​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës? KQZ: Jemi të gatshëm

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës? KQZ: Jemi të gatshëm

Kosovë
Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Kosovë
KFOR-i ndihmon Policinë e Kosovës të largojnë veturën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

KFOR-i ndihmon Policinë e Kosovës të largojnë veturën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

Kosovë
Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Kosovë
Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

Kosovë
​Qytetarët në Prishtinë mbështesin organizimin e zgjedhjeve të reja në veri

​Qytetarët në Prishtinë mbështesin organizimin e zgjedhjeve të reja në veri

Kosovë
Policia: Situatë e brishtë por e qetë në veri

Policia: Situatë e brishtë por e qetë në veri

Kosovë
Të shtunën në veri serbët sulmuan një gazetare dhe veturën e Policisë së Kosovës

Të shtunën në veri serbët sulmuan një gazetare dhe veturën e Policisë së Kosovës

Kosovë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Kosovë
Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Kosovë
Kurti: Nuk largohet Policia nga veriu derisa jashtë komunave ka grupe kriminale

Kurti: Nuk largohet Policia nga veriu derisa jashtë komunave ka grupe kriminale

Kosovë