LAJMI I FUNDIT:

Kisha ortodokse serbe

32 Artikuj

Abazoviq: Marrëveshja ime me Kishën Ortodokse Serbe, model për Kosovën

Abazoviq: Marrëveshja ime me Kishën Ortodokse Serbe, model për Kosovën

Kosovë
Si ia doli Vuçiq ta heshtë Kishën, Patriarku Porfirije nuk e tha asnjë fjalë për marrëveshjen me Kosovën

Si ia doli Vuçiq ta heshtë Kishën, Patriarku Porfirije nuk e tha asnjë fjalë për marrëveshjen me Kosovën

Kosovë
Askush plotësisht i kënaqur me Projektligjin për lirinë fetare në Kosovë

Askush plotësisht i kënaqur me Projektligjin për lirinë fetare në Kosovë

Kosovë
Një delegacion nga Ulqini takohet me Kurtin – ngrenë si shqetësim ndërhyrjen e Kishës Ortodokse Serbe

Një delegacion nga Ulqini takohet me Kurtin – ngrenë si shqetësim ndërhyrjen e Kishës Ortodokse Serbe

Kosovë
MPJD për vizitën e patriarkut serb Porfirje në Kosovë: Nuk mund t’i aprovohet kërkesa pa i dënuar veprimet kriminale në veri

MPJD për vizitën e patriarkut serb Porfirje në Kosovë: Nuk mund t’i aprovohet kërkesa pa i dënuar veprimet kriminale në veri

Kosovë
Betejës së UP-së me Kishën s’i shihet fundi as pas dhjetë vjetësh

Betejës së UP-së me Kishën s’i shihet fundi as pas dhjetë vjetësh

Kosovë
Cramon për kishën ortodokse serbe në Deçan: Qeveria duhet t’i përmbahet aktgjykimit të Kushtetueses

Cramon për kishën ortodokse serbe në Deçan: Qeveria duhet t’i përmbahet aktgjykimit të Kushtetueses

Kosovë
Drashkoviq: Prapa të gjitha zhvillimeve në Malin e Zi qëndron Rusia

Drashkoviq: Prapa të gjitha zhvillimeve në Malin e Zi qëndron Rusia

Mali i Zi
Pas deklaratave kundër shugurimit të Joanikijes – kërcënohet nga serbët pro-rus analisti malazez Ljubomir Filipoviq

Pas deklaratave kundër shugurimit të Joanikijes – kërcënohet nga serbët pro-rus analisti malazez Ljubomir Filipoviq

Mali i Zi
Kunata e Skënderbeut, e bija e Gjergj Arianitit: Angjelina e shenjtë e Serbisë

Kunata e Skënderbeut, e bija e Gjergj Arianitit: Angjelina e shenjtë e Serbisë

Histori
Beteja juridike mes Kishës Serbe dhe Universitetit të Prishtinës për tokën në kampusin universitar

Beteja juridike mes Kishës Serbe dhe Universitetit të Prishtinës për tokën në kampusin universitar

Kosovë
KMDLNj: Liturgjia e sotme e mbajtur nga serbët, provokim politik

KMDLNj: Liturgjia e sotme e mbajtur nga serbët, provokim politik

Kosovë
Çeku: Më së paku sulme ka pasur ndaj kishave ortodokse serbe gjatë vitit 2020, asnjë për motive fetare

Çeku: Më së paku sulme ka pasur ndaj kishave ortodokse serbe gjatë vitit 2020, asnjë për motive fetare

Kosovë
Çeku, Hotit: Çfarë ka mbetur pa i dhënë Kishës Ortodokse serbe, në dialog kërkoni kthimin e artefakteve të grabitura nga Serbia

Çeku, Hotit: Çfarë ka mbetur pa i dhënë Kishës Ortodokse serbe, në dialog kërkoni kthimin e artefakteve të grabitura nga Serbia

Kosovë
Mali i Zi liron nga arresti priftërinjtë e Kishës Ortodokse Serbe pas rritjes së tensioneve

Mali i Zi liron nga arresti priftërinjtë e Kishës Ortodokse Serbe pas rritjes së tensioneve

Ballkan
Fyerje, sharje, sulme fizike dhe gaz lotsjellës – pse ndodhi kaosi në Parlamentin e Malit të Zi?

Fyerje, sharje, sulme fizike dhe gaz lotsjellës – pse ndodhi kaosi në Parlamentin e Malit të Zi?

Ballkan
Janjiq hedh poshtë deklaratat e Vuçiqit, thotë se Kisha Ortodokse serbe nuk kërkon ndihmë nga Qeveria e Kosovës

Janjiq hedh poshtë deklaratat e Vuçiqit, thotë se Kisha Ortodokse serbe nuk kërkon ndihmë nga Qeveria e Kosovës

Kosovë
Vuçiq thotë se Kisha nuk mund të përzihet në vendimin për Kosovën

Vuçiq thotë se Kisha nuk mund të përzihet në vendimin për Kosovën

Kosovë
Historiani malazez: Kisha Serbe në shërbim të Rusisë, kërkon ruajtjen e konfliktit të ngrirë në Kosovë

Historiani malazez: Kisha Serbe në shërbim të Rusisë, kërkon ruajtjen e konfliktit të ngrirë në Kosovë

Kosovë
Peshkopi Jovan: Serbët nuk po ikin veç nga Kosova e Kroacia, por edhe nga Serbia dhe Ballkani

Peshkopi Jovan: Serbët nuk po ikin veç nga Kosova e Kroacia, por edhe nga Serbia dhe Ballkani

Kosovë
Kisha Ortodokse e Maqedonisë: Kushtetuta e kishës serbe ndërhyn në sovranitetin dhe pavarësinë e Maqedonisë

Kisha Ortodokse e Maqedonisë: Kushtetuta e kishës serbe ndërhyn në sovranitetin dhe pavarësinë e Maqedonisë

Lirim Shabani
Peshkopët kërkojnë qëndrim unik të Kishës Serbe për Kosovën

Peshkopët kërkojnë qëndrim unik të Kishës Serbe për Kosovën

Kosovë
Patriku serb: Zgjidhja për kishën maqedonase është vetëm përmes kishës serbe

Patriku serb: Zgjidhja për kishën maqedonase është vetëm përmes kishës serbe

Bashkim Iljazi
UP do të inicioj padi për kthimin e pronës së uzurpuar nga Kisha Serbe

UP do të inicioj padi për kthimin e pronës së uzurpuar nga Kisha Serbe

Kosovë