LAJMI I FUNDIT:

Kiev

92 Artikuj

Zyrtari i ushtrisë amerikane thotë se lëshimi i qindra raketave këtë javë nga Rusia ishte bërë kryesisht ndaj caqeve civile

Zyrtari i ushtrisë amerikane thotë se lëshimi i qindra raketave këtë javë nga Rusia ishte bërë kryesisht ndaj caqeve civile

Evropa
Pamjet e para pas shpërthimeve të fundit në kryeqytetin ukrainas, Kiev

Pamjet e para pas shpërthimeve të fundit në kryeqytetin ukrainas, Kiev

Nga Bota
Jessica Chastain viziton Kievin dhe takohet me presidentin Zelensky

Jessica Chastain viziton Kievin dhe takohet me presidentin Zelensky

Yjet
Sulm me raketa në Vinnytsia të Ukrainës – të paktën 20 të vdekur, në mesin e tyre tre fëmijë

Sulm me raketa në Vinnytsia të Ukrainës – të paktën 20 të vdekur, në mesin e tyre tre fëmijë

Evropa
Babai i humbi jetën në sulmin ajror të forcave ruse në Kiev, 7-vjeçaren e nxjerrin nga rrënojat

Babai i humbi jetën në sulmin ajror të forcave ruse në Kiev, 7-vjeçaren e nxjerrin nga rrënojat

Evropa
Rusët bombardojnë ndërtesat kolektive në Kiev, lëndohet një ruse – reagon këshilltari i ministrit të Brendshëm ukrainas: Rusët qëllojnë rusët

Rusët bombardojnë ndërtesat kolektive në Kiev, lëndohet një ruse – reagon këshilltari i ministrit të Brendshëm ukrainas: Rusët qëllojnë rusët

Evropa
Shpërthime të fuqishme në periferi të Kievit, Klitschko bën thirrje për evakuimin e banorëve

Shpërthime të fuqishme në periferi të Kievit, Klitschko bën thirrje për evakuimin e banorëve

Evropa
Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Evropa
Pavarësisht luftimeve të ashpra që po zhvillohen në Ukrainë, banorët e Kievit gjejnë kohë edhe për pak relaks – mbushet plazhi i qytetit

Pavarësisht luftimeve të ashpra që po zhvillohen në Ukrainë, banorët e Kievit gjejnë kohë edhe për pak relaks – mbushet plazhi i qytetit

Evropa
Ukrainasit rrëzojnë një raketë ruse në jug të Kievit

Ukrainasit rrëzojnë një raketë ruse në jug të Kievit

Evropa
Ukrainasit hapin në Kiev ekspozitën me tanket e shkatërruara ruse

Ukrainasit hapin në Kiev ekspozitën me tanket e shkatërruara ruse

Evropa
Bono në stacionin e metrosë në Kiev: Ukraina po lufton për të gjithë ne

Bono në stacionin e metrosë në Kiev: Ukraina po lufton për të gjithë ne

Muzikë
Ambasadorja britanike në Ukrainë përshkruan skenat e tmerrshme që pa, teksa i afrohej Kievit

Ambasadorja britanike në Ukrainë përshkruan skenat e tmerrshme që pa, teksa i afrohej Kievit

Nga Bota
Pasojat e bombardimit të Kievit

Pasojat e bombardimit të Kievit

Evropa
“Nëse rusët kanë sukses në Ukrainën lindore, ata mund të ‘kthehen’ në Kiev”

“Nëse rusët kanë sukses në Ukrainën lindore, ata mund të ‘kthehen’ në Kiev”

Nga Bota
Klitschko konfirmon sulmin e ri në Kiev, rusët goditën fabrikën e raketave

Klitschko konfirmon sulmin e ri në Kiev, rusët goditën fabrikën e raketave

Evropa
Kievi dhe Lviv zgjohen nga zhurma e shpërthimeve dhe sirenave – Zelensky zbulon numrin e ushtarëve ukrainas të vrarë nga fillimi i luftës

Kievi dhe Lviv zgjohen nga zhurma e shpërthimeve dhe sirenave – Zelensky zbulon numrin e ushtarëve ukrainas të vrarë nga fillimi i luftës

Evropa
Bashkimi Evropian rihap ambasadën në Kiev

Bashkimi Evropian rihap ambasadën në Kiev

Evropa
Klitschko: Lufta shkatërroi jetën normale në Kiev

Klitschko: Lufta shkatërroi jetën normale në Kiev

Nga Bota
Pavarësisht se Moska deklaroi se po tërheq disa njësi nga periferi e kryeqytetit ukrainas, po vazhdojnë luftimet përreth Kievit

Pavarësisht se Moska deklaroi se po tërheq disa njësi nga periferi e kryeqytetit ukrainas, po vazhdojnë luftimet përreth Kievit

Evropa
Yarmolenko flet për dërgimin e familjes në Ukrainë një ditë para pushtimit, ukrainasi tregon edhe situatën e rëndë që përjetoi dhe jep një mesazh të fortë

Yarmolenko flet për dërgimin e familjes në Ukrainë një ditë para pushtimit, ukrainasi tregon edhe situatën e rëndë që përjetoi dhe jep një mesazh të fortë

Premier League
Rrëfimi i çiftit ukrainas për Telegrafin: Si u larguan nga Kievi, ndarja nga familja – babai në luftë kundër rusëve, nëna e gjyshja të fshehura në bodrum

Rrëfimi i çiftit ukrainas për Telegrafin: Si u larguan nga Kievi, ndarja nga familja – babai në luftë kundër rusëve, nëna e gjyshja të fshehura në bodrum

Kemajl Berisha
Grupi ukrainas përpunon hitin “London Calling”, tash Kievi thërret gjithë botën

Grupi ukrainas përpunon hitin “London Calling”, tash Kievi thërret gjithë botën

Muzikë
Zyrtarët e Kievit thonë se ka luftime të ashpra në shumë drejtime rreth kryeqytetit ukrainas

Zyrtarët e Kievit thonë se ka luftime të ashpra në shumë drejtime rreth kryeqytetit ukrainas

Nga Bota