LAJMI I FUNDIT:

Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore janë aktivizuar në Kiev, në kohën kur atje po qëndrojnë liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë.

Reklama

Siç raporton CNN, sirenat jo domosdoshmërisht nënkuptojnë se ka ndodhur ndonjë sulm, por shpesh shërbejnë si paralajmërim, transmeton Telegrafi.

Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë arrijnë në Kiev
Lexo po ashtu Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë arrijnë në Kiev

E para pak çastesh është bërë e ditur se Emmanuel Macron, Olaf Scholz dhe Mario Draghi, kanë arritur në kryeqytetin e Ukrainës.

Ata pritet të takohen me presidentin Volodymyr Zelensky, i cili ishte kritik i ashpër për liderët evropianë që në fillim të pushtimit rus në Ukrainë, hezituan të dërgojnë armë në Ukrainë që të mbrohen nga agresioni rus. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Sulm në Virginia, 19-vjeçari me katër armë qëlloi mbi turmën gjatë ceremonisë së mbrëmjes së maturës – vriten dy persona dhe plagosen pesë tjerë

Sulm në Virginia, 19-vjeçari me katër armë qëlloi mbi turmën gjatë ceremonisë së mbrëmjes së maturës – vriten dy persona dhe plagosen pesë tjerë

Amerika
Kalo në kategori