LAJMI I FUNDIT:

Emmanuel Macron

1079 Artikuj

Franca synon majat e inteligjencës artificiale

Franca synon majat e inteligjencës artificiale

Lajme Teknologji
Shpresa e fundit më e mirë kundër populizmit është ekspozimi i tyre ndaj qeverisë

Shpresa e fundit më e mirë kundër populizmit është ekspozimi i tyre ndaj qeverisë

Janan Ganesh
Franca është në prag të revolucionit të ri

Franca është në prag të revolucionit të ri

Opinione
Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

Evropa
Çfarë mund të ndodhë pas thirrjes së Macron për zgjedhje të parakohshme në Francë?

Çfarë mund të ndodhë pas thirrjes së Macron për zgjedhje të parakohshme në Francë?

Evropa
Çfarë dihet deri më tani rreth zgjedhjeve për Parlamentin e ri Evropian?

Çfarë dihet deri më tani rreth zgjedhjeve për Parlamentin e ri Evropian?

Evropa
Macron shpërndan Parlamentin francez dhe shpall zgjedhje të reja pas humbjes në zgjedhjet evropiane

Macron shpërndan Parlamentin francez dhe shpall zgjedhje të reja pas humbjes në zgjedhjet evropiane

Evropa
Putini nuk do të ndalet në Ukrainë, thotë Biden

Putini nuk do të ndalet në Ukrainë, thotë Biden

Nga Bota
Macron: Franca dhe SHBA do të bëjnë gjithçka për të parandaluar përshkallëzimin në Lindjen e Mesme

Macron: Franca dhe SHBA do të bëjnë gjithçka për të parandaluar përshkallëzimin në Lindjen e Mesme

Evropa
Zelensky me fjalim nga Franca: A mund ta fitojë Putini luftën? Jo, sepse ne nuk kemi të drejtë të humbasim

Zelensky me fjalim nga Franca: A mund ta fitojë Putini luftën? Jo, sepse ne nuk kemi të drejtë të humbasim

Nga Bota
Franca do t’i dhurojë aeroplanë të fuqishëm luftarakë Ukrainës

Franca do t’i dhurojë aeroplanë të fuqishëm luftarakë Ukrainës

Evropa
Rusia kërcënon Francën, Moska e gatshme të sulmojë trajnerët ushtarakë francezë në Ukrainë

Rusia kërcënon Francën, Moska e gatshme të sulmojë trajnerët ushtarakë francezë në Ukrainë

Evropa
Mbappe i tregon presidentit Macron se kur do të zyrtarizohet transferimi i tij tek Real Madridi

Mbappe i tregon presidentit Macron se kur do të zyrtarizohet transferimi i tij tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Inteligjenca Artificiale klonon zërin e figurave politike

Inteligjenca Artificiale klonon zërin e figurave politike

Lajme Teknologji
Deklaratë e fuqishme e Macronit: Kievi duhet të lejohet të neutralizojë bazat ushtarake ruse

Deklaratë e fuqishme e Macronit: Kievi duhet të lejohet të neutralizojë bazat ushtarake ruse

Evropa
“Lutja e fshehtë” që presidenti Macron i bëri Mbappes për të qëndruar në Francë

“Lutja e fshehtë” që presidenti Macron i bëri Mbappes për të qëndruar në Francë

Ligue 1
Macron do të takohet me presidentin gjerman në një vizitë të rrallë shtetërore

Macron do të takohet me presidentin gjerman në një vizitë të rrallë shtetërore

Evropa
Macron i dëshpëruar për Mbappen: Sot do t’i lutet Perezit që t’ia plotësojë dëshirën e madhe

Macron i dëshpëruar për Mbappen: Sot do t’i lutet Perezit që t’ia plotësojë dëshirën e madhe

La Liga
Mbappe i dha lamtumirën PSG-së me darkë në një restorant luksoz, i pranishëm ishte edhe presidenti i Francës

Mbappe i dha lamtumirën PSG-së me darkë në një restorant luksoz, i pranishëm ishte edhe presidenti i Francës

Ligue 1
Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Nga Bota
Dështimi i NATO-s për ta shpëtuar Ukrainën, shtron pyetjen ekzistenciale: Për çfarë ekziston?

Dështimi i NATO-s për ta shpëtuar Ukrainën, shtron pyetjen ekzistenciale: Për çfarë ekziston?

Simon Tisdall
Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Ligue 1
Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Politikë
Presidenti francez Macron e pranon se ka bërë ‘presion maksimal’ ndaj Real Madridit për të liruar Kylian Mbappen për Lojërat Olimpike

Presidenti francez Macron e pranon se ka bërë ‘presion maksimal’ ndaj Real Madridit për të liruar Kylian Mbappen për Lojërat Olimpike

La Liga