LAJMI I FUNDIT:

Kiev

92 Artikuj

Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Evropa
Pamje që tregojnë se si metrotë në Kiev u bënë ‘streha më e madhe e qytetit’ për banorët mes sulmeve raketore të Rusisë

Pamje që tregojnë se si metrotë në Kiev u bënë ‘streha më e madhe e qytetit’ për banorët mes sulmeve raketore të Rusisë

Nga Bota
Kievi sulmohet nga Rusia për të nëntën herë këtë muaj

Kievi sulmohet nga Rusia për të nëntën herë këtë muaj

Nga Bota
Kievi u godit nga një sulm ajror “i jashtëzakonshëm”, thotë zyrtari ushtarak ukrainas

Kievi u godit nga një sulm ajror “i jashtëzakonshëm”, thotë zyrtari ushtarak ukrainas

Nga Bota
Garazhi që transportohej me kamion bie në një urë në Kiev, kamera e vendosur në një veturë kap momentin

Garazhi që transportohej me kamion bie në një urë në Kiev, kamera e vendosur në një veturë kap momentin

Interesante
Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Evropa
I jepet lamtumira Heroit të Ukrainës, komandantit të njohur ushtarak me nofkën “Da Vinci” që vdiq në Bakhmut, mijëra njerëz bënë nderimet e tyre

I jepet lamtumira Heroit të Ukrainës, komandantit të njohur ushtarak me nofkën “Da Vinci” që vdiq në Bakhmut, mijëra njerëz bënë nderimet e tyre

Evropa
Ndërtesa e goditur në fillim të luftës u bë simbol i tmerrit rus në Ukrainë – por ja si duket sot!

Ndërtesa e goditur në fillim të luftës u bë simbol i tmerrit rus në Ukrainë – por ja si duket sot!

Nga Bota
Ndizen sirenat e sulmit ajror në Kiev dhe përreth Ukrainas ku zyrtarët e lartë të BE-së po vizitojnë vendin

Ndizen sirenat e sulmit ajror në Kiev dhe përreth Ukrainas ku zyrtarët e lartë të BE-së po vizitojnë vendin

Evropa
Kurti i pikëlluar me vdekjen e ministrit të Brendshëm ukrainas

Kurti i pikëlluar me vdekjen e ministrit të Brendshëm ukrainas

Kosovë
30 vjetori i marrëdhënieve diplomatike – Zelensky bisedë telefonike me Ramën, flasin për hapjen e Ambasadës shqiptare në Kiev

30 vjetori i marrëdhënieve diplomatike – Zelensky bisedë telefonike me Ramën, flasin për hapjen e Ambasadës shqiptare në Kiev

Shqipëri
Kievi shpallet qytet nderi më i mirë në botë

Kievi shpallet qytet nderi më i mirë në botë

Evropa
Nën orën e rreptë policore, pamje që tregojnë si ukrainasit festuan Vitin e Ri në Kiev

Nën orën e rreptë policore, pamje që tregojnë si ukrainasit festuan Vitin e Ri në Kiev

Evropa
Fluturime për në ‘Kosovën serbe’ dhe ‘Kievin rus’ – vazhdojnë falsifikimet e qëllimshme serbe

Fluturime për në ‘Kosovën serbe’ dhe ‘Kievin rus’ – vazhdojnë falsifikimet e qëllimshme serbe

Serbia
Kievi do të jetë ‘një arrë e fortë’ për Rusinë, thotë eksperti ushtarak britanik

Kievi do të jetë ‘një arrë e fortë’ për Rusinë, thotë eksperti ushtarak britanik

Nga Bota
Dështimi i madh i Putinit – çfarë ndodhi me urdhrin e tij që ushtarët rusë të ishin në periferi të Kievit, 13 orë pas fillimit të agresionit?

Dështimi i madh i Putinit – çfarë ndodhi me urdhrin e tij që ushtarët rusë të ishin në periferi të Kievit, 13 orë pas fillimit të agresionit?

Nga Bota
Klitschko: Rikthehet ngrohja në Kiev

Klitschko: Rikthehet ngrohja në Kiev

Evropa
Rusia ‘mund të përpiqet përsëri të marrë Kievin’ në ofensivën që pritet në fillim të vitit të ri, thonë Zelensky dhe ushtria e tij

Rusia ‘mund të përpiqet përsëri të marrë Kievin’ në ofensivën që pritet në fillim të vitit të ri, thonë Zelensky dhe ushtria e tij

Nga Bota
Klitschko: Kievi kërcënohet nga një apokalips si në filmat e Hollivudit

Klitschko: Kievi kërcënohet nga një apokalips si në filmat e Hollivudit

Evropa
Imazhet satelitore tregojnë më së miri se si Ukraina ka mbetur në errësirë

Imazhet satelitore tregojnë më së miri se si Ukraina ka mbetur në errësirë

Evropa
Lufta në Ukrainë, kryebashkiaku i Kievit paralajmëron për një dimër pa ngrohje, ujë ose energji elektrike

Lufta në Ukrainë, kryebashkiaku i Kievit paralajmëron për një dimër pa ngrohje, ujë ose energji elektrike

Nga Bota
NYT: Ukraina planifikon të evakuojë Kievin në rast se mbetet plotësisht pa energji elektrike

NYT: Ukraina planifikon të evakuojë Kievin në rast se mbetet plotësisht pa energji elektrike

Evropa
Klitschko thotë se energjia elektrike në Kiev mund të mos rivendoset plotësisht deri në tre javë

Klitschko thotë se energjia elektrike në Kiev mund të mos rivendoset plotësisht deri në tre javë

Evropa
Shpërthime të shumta në Kiev të Ukrainës – raportohet se Rusia sulmoi me dronë kamikazë

Shpërthime të shumta në Kiev të Ukrainës – raportohet se Rusia sulmoi me dronë kamikazë

Nga Bota