LAJMI I FUNDIT:

Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Kievi pothuajse çdo ditë është cak i sulmeve me fluturake pa pilot nga ana e ushtrisë së Vladimir Putinit.

Reklama

Ukraina çdo ditë lavdërohet se po arrin të rrëzojë raketat që po i lëshon Rusia, kurse numri i raketave të rrëzuara është rritur prej se në kryeqytetin ukrainas kanë arritur raketat amerikane Patriot, transmeton Telegrafi.

Në rrjetet sociale është publikuar videoja e rrëzimit të raketës ruse në një rrugë në Kiev. Shihet qartë rrëzimi i saj, dhe që për fat të mirë nuk shpërthen.

Kreu i milicisë ruse që lufton përkrah ukrainasve: Po rekrutojmë mijëra për të sulmuar Moskën
Lexo po ashtu Kreu i milicisë ruse që lufton përkrah ukrainasve: Po rekrutojmë mijëra për të sulmuar Moskën

Ky fakt me gjasë ka shpëtuar shumë jetë njerëzish, pasi në këtë rrugë kishte shumë vetura civile që në ato momente po lëviznin.

Fjala është për raketën me të cilën Kievi është sulmuar dy ditë më parë, dhe po konsiderohet si një prej sulmeve më masive ruse në Ukrainë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Kalo në kategori