LAJMI I FUNDIT:

KB Vëllaznimi

142 Artikuj

Xhiro e shtatë në Superligë vjen me ndeshje shumë interesante

Xhiro e shtatë në Superligë vjen me ndeshje shumë interesante

Super Liga
Pesëshja dhe lojtari më i mirë i javës në Superligën e basketbollit

Pesëshja dhe lojtari më i mirë i javës në Superligën e basketbollit

Super Liga
Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së gjashtë në Superligën e basketbollit

Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së gjashtë në Superligën e basketbollit

Super Liga
Ylli i gëzohet fitores së parë të sezonit, triumfon ndaj Vëllaznimit

Ylli i gëzohet fitores së parë të sezonit, triumfon ndaj Vëllaznimit

Super Liga
Peja merr fitoren e katërt, triumfon në udhëtim te Vëllaznimi

Peja merr fitoren e katërt, triumfon në udhëtim te Vëllaznimi

Super Liga
Prishtina merr fitoren e dytë, fiton si vendas ndaj Vëllaznimit

Prishtina merr fitoren e dytë, fiton si vendas ndaj Vëllaznimit

Super Liga
Java e tretë në Superligë starton sot, vëmendja në derbin Peja – Ylli

Java e tretë në Superligë starton sot, vëmendja në derbin Peja – Ylli

Super Liga
Vëllaznimi triumfon ndaj Rahovecit, i gëzohet fitores së parë në Superligë

Vëllaznimi triumfon ndaj Rahovecit, i gëzohet fitores së parë në Superligë

Super Liga
Elita e basketbollit kosovar starton sot me xhiron e dytë

Elita e basketbollit kosovar starton sot me xhiron e dytë

Super Liga
Bashkimi e nis me fitore, mposht pa problem Vëllaznimin

Bashkimi e nis me fitore, mposht pa problem Vëllaznimin

Super Liga
Pritjes së gjatë i erdhi fundi, elita e basketbollit kosovar starton në sezonin e ri këtë fundjavë

Pritjes së gjatë i erdhi fundi, elita e basketbollit kosovar starton në sezonin e ri këtë fundjavë

Super Liga
Atik Koshi: Vëllaznimi i lumtur që është pjesë e Superligës

Atik Koshi: Vëllaznimi i lumtur që është pjesë e Superligës

Super Liga
Vëllaznimi drejt Superligës së basketbollit, Prishtina e Re kërkon barazimin

Vëllaznimi drejt Superligës së basketbollit, Prishtina e Re kërkon barazimin

Basketboll
Vëllaznimi dhe Prishtina e Re luajnë për ngritje në Superligë

Vëllaznimi dhe Prishtina e Re luajnë për ngritje në Superligë

Super Liga
Vëllaznimi dhe Prishtina e Re në finalen e “Play-off”-it të Ligës së Parë

Vëllaznimi dhe Prishtina e Re në finalen e “Play-off”-it të Ligës së Parë

Super Liga
Sfidat e dyta të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Sfidat e dyta të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Vëllaznimi triumfon ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re fiton përballë New Basket

Vëllaznimi triumfon ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re fiton përballë New Basket

Basketboll
Gjysmëfinalet e ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Gjysmëfinalet e ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Derbi mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit në Ligën e Parë të basketbollit

Derbi mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Ndeshjet e xhiros së 15-të në Ligën e Parë: Vëllaznimi sfidohet nga AS Prishtina në rrugëtimin drejt Superligës

Ndeshjet e xhiros së 15-të në Ligën e Parë: Vëllaznimi sfidohet nga AS Prishtina në rrugëtimin drejt Superligës

Basketboll
Fituesit e Kupës ndër vite te meshkujt

Fituesit e Kupës ndër vite te meshkujt

Super Liga
Istogu mposht Vëllaznimin, kualifikohet në finale të Kupës së Ligës së Parë

Istogu mposht Vëllaznimin, kualifikohet në finale të Kupës së Ligës së Parë

Basketboll
Fitorja e 13-të për Prishtinën në Superligën e Femrave

Fitorja e 13-të për Prishtinën në Superligën e Femrave

Basketboll
Vëllaznimi – Borea, derbi i xhiros së pestë në Ligën e Parë

Vëllaznimi – Borea, derbi i xhiros së pestë në Ligën e Parë

Basketboll