LAJMI I FUNDIT:

Trepça pa probleme ndaj Vëllaznimit

Trepça pa probleme ndaj Vëllaznimit

Trepça shënoi fitore ndaj Vëllaznimi me rezultat 107:85 (29:18, 18:18, 29:22, 31:27), në xhiron e 28-të të Prince Caffe Superligës.

Reklama

Vendasit e nisën shumë më mirë sfidën, ku qysh në çerekun e parë krijuan epërsi dyshifrore, 29:18, kurse periudha e dytë ishte më e barabartë, ndërsa mitrovicasit shkuan në pushim me rezultat 47:36.

Në pjesën e dytë nuk kishte shumë ‘histori’ me vendasit që vetëm sa ngritën epërsinë dhe triumfuan 107:85.

Te mitrovicasit u dalluan Mikaile Tmusiq me 22 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime dhe Jamel Artis me 22 pikë e pesë kërcime, kurse te mysafirët u dalluan Jordan Harris me 29 pikë, pesë kërcime e pesë asistime dhe Shndrit Llapi me 16 pikë e 11 kërcime.

Trepça përfundon garat e rregullta me 17 fitore e 11 humbje në vendin e katërt, kurse Vëllaznimi me nëntë fitore e 19 humbje në vendin e gjashtë.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori