LAJMI I FUNDIT:

Duele interesante në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në basketboll

Duele interesante në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në basketboll

Pas ndeshjeve fantastike në Final 8 Kupën e Kosovës, Prince Caffe Superliga rikthehet me xhiron e 23-të apo fazën e fundit të garave të rregullta, ku do të vendoset gjithçka.

Reklama

Sfida e parë zhvillohet ndërmjet Rahovecit dhe Vëllaznimit. Vreshtarët janë në vendin e fundit me dy fitore e 20 humbje, derisa kuqezinjtë janë në vendin e gjashtë me tetë fitore e 14 humbje. Për të dy skuadrat kjo sfidë është shumë e vlefshme do të garojnë deri në fund për fitore.

Peja me trajnerin e ri izraelit, Rami Hadar, do të pret Ponte Prizrenin. Verdhezinjtë janë në vendin e tretë me 15 fitore e shtatë humbje, ndërsa prizrenasit kanë shtatë fitore e 15 humbje.

Takimi i fundit i kësaj xhiro është ndërmjet dy skuadrave me traditë në basketbollin e Kosovës, Bashkimit dhe Trepcës. Prizrenasit kanë dhjetë fitore e 12 humbje, kurse mitrovicasit 13 fitore e nëntë humbje, duke e bërë këtë përballje shumë interesante.

Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli zhvillohet në një termin tjetër. /Telegrafi/

Prince Caffe Superliga-Java 23

E shtunë

17:00 Rahoveci-Vëllaznimi

19:00 Peja-Ponte Prizreni

E diel

17:00 Bashkimi-Trepça

(Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli zhvillohet më vonë)


Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Ligat tjera
Kalo në kategori