LAJMI I FUNDIT:

KB Ylli

Info

Ylli është një nga skuadrat më të vjetra në Kosovë e themeluar në vitin 1975.

Superliga vazhdon me xhiron e 27-të, nxehtë në Gjakovë e Suharekë

Superliga vazhdon me xhiron e 27-të, nxehtë në Gjakovë e Suharekë

Super Liga
Trepça – Peja, derbi i xhiros së 26-të në Superligë

Trepça – Peja, derbi i xhiros së 26-të në Superligë

Super Liga
Chris Harris, MVP i javës së 25-të në Superligën e basketbollit

Chris Harris, MVP i javës së 25-të në Superligën e basketbollit

Super Liga
Golden Eagle Ylli triumfon përballë Ponte Prizrenit

Golden Eagle Ylli triumfon përballë Ponte Prizrenit

Super Liga
Orari i xhiros së 25-të në Superligë, derbi në kryeqytet

Orari i xhiros së 25-të në Superligë, derbi në kryeqytet

Super Liga
Peja triumfon në derbin ndaj Yllit

Peja triumfon në derbin ndaj Yllit

Super Liga
Sfida interesante zhvillohen në xhiron e 24-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Sfida interesante zhvillohen në xhiron e 24-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Prishtina fiton ndaj Yllit me 20 pikë dallim

Prishtina fiton ndaj Yllit me 20 pikë dallim

Super Liga
Duele interesante në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në basketboll

Duele interesante në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në basketboll

Super Liga
Prishtina fiton superndeshjen dramatike ndaj Yllit, kalon në finale

Prishtina fiton superndeshjen dramatike ndaj Yllit, kalon në finale

Super Liga
Ylli mposht Ponten dhe iu bashkohet skuadrave gjysmëfinaliste

Ylli mposht Ponten dhe iu bashkohet skuadrave gjysmëfinaliste

Basketboll
Xhiro e 22-të në Superligë, derbi mes Pejës dhe Prishtinës

Xhiro e 22-të në Superligë, derbi mes Pejës dhe Prishtinës

Superliga
Ylli i kthehet fitores, triumfon ndaj Bashkimit

Ylli i kthehet fitores, triumfon ndaj Bashkimit

Super Liga
Duele interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Duele interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Trepça mbyll serinë e 15 fitoreve radhazi të Yllit

Trepça mbyll serinë e 15 fitoreve radhazi të Yllit

Super Liga
Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligë

Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligë

Super Liga
Ylli shënoi fitoren e 15-të radhazi duke mposhtur Vëllaznimin

Ylli shënoi fitoren e 15-të radhazi duke mposhtur Vëllaznimin

Super Liga
Peja pret Trepçën, java e 19-të me super ndeshje në elitën e basketbollit kosovar

Peja pret Trepçën, java e 19-të me super ndeshje në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Golden Eagle Ylli merr fitoren e 13-të me radhë, mposht Ponte Prizrenin

Golden Eagle Ylli merr fitoren e 13-të me radhë, mposht Ponte Prizrenin

Super Liga
Super përballje në xhiron e 18-të, Trepça pret Prishtinën në ‘Minatori’

Super përballje në xhiron e 18-të, Trepça pret Prishtinën në ‘Minatori’

Super Liga
Derbi mes rivalëve të vjetër në ndeshjet e mbetura të javës së 11 dhe 15 në basketboll

Derbi mes rivalëve të vjetër në ndeshjet e mbetura të javës së 11 dhe 15 në basketboll

Super Liga
Rashun Davis, MVP në javën e 17-të

Rashun Davis, MVP në javën e 17-të

Super Liga
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Super Liga

Ylli njihet tashmë me emrin Golden Eagle Ylli, falë sponsorit është skuadër që vjen nga qytetit i Therandës.

Momentalisht pjesë e Superligës së Kosovës.

Klubi ndeshjet si vendas i zhvillon në palestrën ‘13 Qershori’ dhe ka kapacitet për afër 2 mijë shikues.

Klubi ka tifozë të zjarrtë që njihen me emrin ‘Xhebrailat’.

Nuk ka ndonjë trofe të fituar në basketboll pas luftës.

arpangjkt