LAJMI I FUNDIT:

Xhiro e 22-të në Superligë, derbi mes Pejës dhe Prishtinës

Xhiro e 22-të në Superligë, derbi mes Pejës dhe Prishtinës
photo by: @Shpend Ahmeti

Java e 22-të në Prince Caffe Superligë do të dhurojë disa ndeshje mjaft interesante, kurse derbi do të zhvillohet ndërmjet Pejës dhe Sigal Prishtinës. Njëkohësisht kjo është xhiro e fundit para Final 8 Kupës së Kosovës, që zhvillohet nga 15 deri më 19 shkurt në Rahovec.

Reklama

Pejanët kanë 14 fitore e shtatë humbje, kurse prishtinasit 16 fitore e pesë humbje, duke e bërë këtë sfidë edhe më interesante. Skuadrat kanë pasur formë të ndryshme, me verdhezinjtë që e nisën për mrekulli kampionatin, kurse bardhekaltrit nuk dinë për humbje në xhirot e fundit. Në takimet mes tyre në këtë edicion, pejanët fituan dy ndeshjet e para, kurse në të tretën fitoi bindshëm Prishtina 83:45.

photo by: @Shpend Ahmeti

Takimi i parë i kësaj xhiro zhvillohet në Mitrovicë, ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Trepçës. Prizrenasit kanë shtatë fitore e 14 humbje, ndërsa mitrovicasit 12 fitore e nëntë humbje, prandaj kjo sfidë është shumë e rëndësishme për të dy skuadrat.

Vëllaznimi-Bashkimi po ashtu është takim interesant dhe i vlefshëm, ku kuqezinjtë ndodhen në vendin e gjashtë me tetë fitore e 13 humbje, ndërsa prizrenasit janë në vendin e pestë me nëntë fitore e 12 humbje.

Java e 22-të mbyllet me përballjen mes kampionit, Golden Eagle Yllit dhe Rahovecit. Therandasit numërojnë 16 fitore e pesë humbje, kurse Vreshtarët kanë dy fitore e 19 humbje, madje fitoren e parë e kishin arritur ndaj Yllit. Sidoqoftë, kampionët pas katër humbjeve kishin 15 fitore radhazi, duke u ndalur vetëm nga Trepça.

Prince Caffe Superliga-Java 22

E shtunë

17:00 Ponte Prizreni – Trepça

19:00 Vëllaznimi – Bashkimi

E diel

17:00 Peja – Sigal Prishtina

19:00 Golden Eagle Ylli – Rahoveci


Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Ligat tjera
Kalo në kategori