LAJMI I FUNDIT:

Kancer

37 Artikuj

Dermatologët në Maqedoni: Solariumi i rrezikshëm, shkakton kancer në lëkurë

Dermatologët në Maqedoni: Solariumi i rrezikshëm, shkakton kancer në lëkurë

Maqedonia e Veriut
Ndërhyrja e rrallë në Spitalin e Traumës në Tiranë, mjekët i shpëtojnë jetën pacientit me kancer të pankreasit

Ndërhyrja e rrallë në Spitalin e Traumës në Tiranë, mjekët i shpëtojnë jetën pacientit me kancer të pankreasit

Shqipëri
Nuk ka festa të fundvitit për familjen e Peles, do të qëndrojnë në spital me legjendën

Nuk ka festa të fundvitit për familjen e Peles, do të qëndrojnë në spital me legjendën

Ndërkombëtare
30 përqind rritje e rasteve me kancer në Maqedoninë e Veriut

30 përqind rritje e rasteve me kancer në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Covid-19 dhe plakja e popullsisë në Shqipëri do të shtojnë rastet me kancer dhe të sëmurit kronik në 10 vitet e ardhshme

Covid-19 dhe plakja e popullsisë në Shqipëri do të shtojnë rastet me kancer dhe të sëmurit kronik në 10 vitet e ardhshme

Shqipëri
Mikroplastika e gjetur në ushqime mund të rrisë rrezikun e kancerit – thotë studimi

Mikroplastika e gjetur në ushqime mund të rrisë rrezikun e kancerit – thotë studimi

Shëndetësi Lajme
Nisma e shkencëtareve shqiptare që ndihmon pacientët me kancer

Nisma e shkencëtareve shqiptare që ndihmon pacientët me kancer

Shëndetësi
Një ilaç i ri është 40 herë më efikas në zhdukjen e qelizave të kancerit

Një ilaç i ri është 40 herë më efikas në zhdukjen e qelizave të kancerit

Shkencë
Studimi i ri: Shumica e pacientëve me kancer reagojnë mirë ndaj vaksinave të coronavirusit

Studimi i ri: Shumica e pacientëve me kancer reagojnë mirë ndaj vaksinave të coronavirusit

Evropa
Vjosa Berisha flet për ballafaqimin me sëmundjen e kancerit: Vazhdoj të mendoj se është një sëmundje si çdo tjetër që ka shërim

Vjosa Berisha flet për ballafaqimin me sëmundjen e kancerit: Vazhdoj të mendoj se është një sëmundje si çdo tjetër që ka shërim

Yjet
“Në mëngjes i thanë se kishte kancer, në mbrëmje gjykoi ndeshjen”, historia frymëzuese e gjyqtarit të ndeshjes Kosovë-Spanjë

“Në mëngjes i thanë se kishte kancer, në mbrëmje gjykoi ndeshjen”, historia frymëzuese e gjyqtarit të ndeshjes Kosovë-Spanjë

Përfaqësuesja e Kosovës
Së shpejti mund të kemi vaksina për kancer dhe HIV/AIDS

Së shpejti mund të kemi vaksina për kancer dhe HIV/AIDS

Evropa
Joe Biden viziton senatorin Bob Dole pas diagnostikimit me kancer

Joe Biden viziton senatorin Bob Dole pas diagnostikimit me kancer

Amerika
Vladimir Putin po lufton me kancerin dhe sëmundjen e Parkinsonit, në muajin shkurt kishte bërë një operacion urgjent

Vladimir Putin po lufton me kancerin dhe sëmundjen e Parkinsonit, në muajin shkurt kishte bërë një operacion urgjent

Azia
Jeff Bridges diagnostikohet me kancer

Jeff Bridges diagnostikohet me kancer

Yjet
Timothy Ray Brown – personi i parë i shëruar nga HIV/AIDS vdes nga kanceri

Timothy Ray Brown – personi i parë i shëruar nga HIV/AIDS vdes nga kanceri

Nga Bota
Orientimi “vetëm” në COVID-19, britanikëve të prekur me kancer po ju kushton me jetë tani më shumë sesa para 15 vjetëve

Orientimi “vetëm” në COVID-19, britanikëve të prekur me kancer po ju kushton me jetë tani më shumë sesa para 15 vjetëve

Nga Bota
Rreth 35 mijë pacientë me kancer mund të vdesin në Britani të Madhe, për shkak të vonesave të trajtimit si pasojë e coronavirusit

Rreth 35 mijë pacientë me kancer mund të vdesin në Britani të Madhe, për shkak të vonesave të trajtimit si pasojë e coronavirusit

Nga Bota
Vdes në moshën 18 vjeçare Dorjan Tahirllari, humbi betejën me sëmundjen e rëndë

Vdes në moshën 18 vjeçare Dorjan Tahirllari, humbi betejën me sëmundjen e rëndë

Shqipëri
Aktori i njohur Anthony James, vdes në moshën 77 vjeçare

Aktori i njohur Anthony James, vdes në moshën 77 vjeçare

Yjet
Angelina Jolie flet për humbjen e nënës së saj pas betejës që kishte me kancerin

Angelina Jolie flet për humbjen e nënës së saj pas betejës që kishte me kancerin

Yjet
Humbi gishtin e dorës nga kanceri i lëkurës – mjekët ia transplantojnë gishtin e madh të këmbës

Humbi gishtin e dorës nga kanceri i lëkurës – mjekët ia transplantojnë gishtin e madh të këmbës

Interesante
Jetoi gjatë pandemisë së gripit spanjoll, mposhti kancerin – 101-vjeçarja së fundi fitoi luftën edhe ndaj coronavirusit

Jetoi gjatë pandemisë së gripit spanjoll, mposhti kancerin – 101-vjeçarja së fundi fitoi luftën edhe ndaj coronavirusit

Nga Bota
Trafiku i mbetjeve nga Italia, ekspertët: Lëndë e rrezikshme, shkakton kancer

Trafiku i mbetjeve nga Italia, ekspertët: Lëndë e rrezikshme, shkakton kancer

Shqipëri