LAJMI I FUNDIT:

Kanadaja

238 Artikuj

Rreth 11 miliardë dollarë: Honda vjen me investimin më të madh të automjeteve në Kanada

Rreth 11 miliardë dollarë: Honda vjen me investimin më të madh të automjeteve në Kanada

Auto Lajme
Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Këto janë vendet ku TikTok tashmë është i ndaluar – dhe nuk janë pak

Aplikacione
Kanadezi 13-vjeç arriti të mashtrojë pronarin e Lamborghinit për moshën, ia dha për një xhiro – shkatërroi veturën 500 mijë dollarëshe

Kanadezi 13-vjeç arriti të mashtrojë pronarin e Lamborghinit për moshën, ia dha për një xhiro – shkatërroi veturën 500 mijë dollarëshe

Dështime
Tentoi të bëjë rrotullim në ajër me ski në Kanada, i riu përplaset direkt në teleferik – shpëton pa lëndime serioze

Tentoi të bëjë rrotullim në ajër me ski në Kanada, i riu përplaset direkt në teleferik – shpëton pa lëndime serioze

Amerika
Ambasadori amerikan thotë se ‘bota po vëzhgon’ shpenzimet ushtarake të Kanadasë

Ambasadori amerikan thotë se ‘bota po vëzhgon’ shpenzimet ushtarake të Kanadasë

Nga Bota
Mbi 100 vite më parë jetonin 805 persona, sot është një “qytet fantazmë” në Kanada – të gjithë banorët kishin origjinë ukrainase

Mbi 100 vite më parë jetonin 805 persona, sot është një “qytet fantazmë” në Kanada – të gjithë banorët kishin origjinë ukrainase

Amerika
Ndodhë edhe kjo, në mes të dimrit në Kanada po digjen “zjarret zombi” nën shtresën e borës

Ndodhë edhe kjo, në mes të dimrit në Kanada po digjen “zjarret zombi” nën shtresën e borës

Kuriozitete
Deputeti në Parlamentin e Kanadasë uron në gjuhën shqipe 16 vjetorin e pavarësisë – tregon lidhjen me Kosovën

Deputeti në Parlamentin e Kanadasë uron në gjuhën shqipe 16 vjetorin e pavarësisë – tregon lidhjen me Kosovën

Kosovë
Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re: Një sulm tokësor në Rafah do të ishte katastrofë

Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re: Një sulm tokësor në Rafah do të ishte katastrofë

Azia
Moment tronditës: Turisti kanadez përpiqet të hapë derën e aeroplanit të pasagjerëve gjatë ngritjes në Tajlandë – pasi pësoi sulm paniku

Moment tronditës: Turisti kanadez përpiqet të hapë derën e aeroplanit të pasagjerëve gjatë ngritjes në Tajlandë – pasi pësoi sulm paniku

Nga Bota
Misteri i rrënojave të anijes së fundosur që u shfaqën në brigjet e Kanadasë, publikohen pamjet e filmuara nga ajri

Misteri i rrënojave të anijes së fundosur që u shfaqën në brigjet e Kanadasë, publikohen pamjet e filmuara nga ajri

Kuriozitete
Justin Trudeau thotë se një mandat tjetër i Trumpit, do të krijonte “paparashikueshmëri” për Kanadanë

Justin Trudeau thotë se një mandat tjetër i Trumpit, do të krijonte “paparashikueshmëri” për Kanadanë

Amerika
Qyteti kanadez feston lindjen e diellit pas 30 netësh

Qyteti kanadez feston lindjen e diellit pas 30 netësh

Interesante
Apple pritet së shpejti të konfirmojë datën e daljes në treg të kufjeve Apple Vision Pro

Apple pritet së shpejti të konfirmojë datën e daljes në treg të kufjeve Apple Vision Pro

Lajme Teknologji
Kanadezi mbyti 14 persona me pako helmuese, dyshohet për më shumë viktima në mbarë botën

Kanadezi mbyti 14 persona me pako helmuese, dyshohet për më shumë viktima në mbarë botën

Amerika
Kishte thirrur konferencë për shtyp, kryebashkiakja e Motrealit humbë vetëdijen – rrëzohet prapa foltores

Kishte thirrur konferencë për shtyp, kryebashkiakja e Motrealit humbë vetëdijen – rrëzohet prapa foltores

Amerika
Kanguri i arratisur në Kanada grushtoi njërin prej oficerëve në momentin e kapjes

Kanguri i arratisur në Kanada grushtoi njërin prej oficerëve në momentin e kapjes

Interesante
Një libër komik që mund ta blinit për 12 centë në vitin 1962 është vënë në shitje për 44,000 dollarë

Një libër komik që mund ta blinit për 12 centë në vitin 1962 është vënë në shitje për 44,000 dollarë

Interesante
“Superderrat” e egër janë jashtë kontrollit dhe po kërcënojnë të pushtojnë SHBA-në

“Superderrat” e egër janë jashtë kontrollit dhe po kërcënojnë të pushtojnë SHBA-në

Amerika
Kanadaja ndalon aplikacionin kinez WeChat nga pajisjet qeveritare

Kanadaja ndalon aplikacionin kinez WeChat nga pajisjet qeveritare

Aplikacione
Kanadaja konfirmon përkushtimin dhe mbështetjen ndaj Kosovës

Kanadaja konfirmon përkushtimin dhe mbështetjen ndaj Kosovës

Kosovë
Parlamenti kanadez bëhet me kryetarin e parë me ngjyrë

Parlamenti kanadez bëhet me kryetarin e parë me ngjyrë

Amerika
Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Amerika
Pjesëtarët e NATO-s shkëmbyen ushqimet, ushtarja sllovene u “habit” nga salca tabasko – kanadezi vlerësoi mjaltin e vendit të saj

Pjesëtarët e NATO-s shkëmbyen ushqimet, ushtarja sllovene u “habit” nga salca tabasko – kanadezi vlerësoi mjaltin e vendit të saj

Evropa