LAJMI I FUNDIT:

Misteri i rrënojave të anijes së fundosur që u shfaqën në brigjet e Kanadasë, publikohen pamjet e filmuara nga ajri

Misteri i rrënojave të anijes së fundosur që u shfaqën në brigjet e Kanadasë, publikohen pamjet e filmuara nga ajri

Në plazhin me rërë të Cape Ray në Neëfoundland, Kanada, është shfaqur një anije e fundosur.

Besohet se rrënojat e anijes u sollën në plazh nga Uragani Fiona, transmeton Telegrafi.


Siç raporton BBC, besohet se anija është ndërtuar në shekullin e 19-të, por më shumë nuk dihet.

Shërbimet kanadeze po punojnë për të ruajtur mbetjet e rrënojave dhe më pas do të ketë një hetim që duhet të zbulojë se për cilën anije bëhet fjalë.

Pamjet e filmuara nga ajri me dron, shfaqin atë që ka mbetur nga anija misterioze që përfundoi në plazhin e Cape Ray. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Amerika Latine
Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Azia
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Evropa
Kalo në kategori