LAJMI I FUNDIT:

Kanadezi 13-vjeç arriti të mashtrojë pronarin e Lamborghinit për moshën, ia dha për një xhiro – shkatërroi veturën 500 mijë dollarëshe

Kanadezi 13-vjeç arriti të mashtrojë pronarin e Lamborghinit për moshën, ia dha për një xhiro – shkatërroi veturën 500 mijë dollarëshe

Një 13-vjeçar nga Kanadaja ka shkatërruar një veturë sportive italiane Lamborghini që kushton 500 mijë dollarë – duke arritur ta mashtrojë shitësin se është më i madh dhe se mund të vozitë – duke u përplasur gjatë vozitjes.

Pronari i veturës ishte në proces të shitjes së Lamborghini Huracan, dhe për një moment ia dha çelësat një adoleshenti dhe shokëve të tij.

Policia kanadeze ka njoftuar se pronari nuk i kishte pyetur për moshën apo nëse posedon patentë shoferë, transmeton Telegrafi.

I riu besohet se kishte lëvizur me shpejtësi prej 120 kilometra në orë në një zonë malore në kushte të rënda, dhe shiu i rrëmbyeshëm që ia vështirësonte vozitjen.

Kështu në një moment humbi kontrollin mbi mjetin, dhe u përplas në pemë duke e shkatërruar pothuajse plotësisht.

Me të arritur në vendin e ngjarjes, policia nuk e gjetën askënd në veturë – që me gjasë shoferi dhe shokët e tij kanë shpëtuar pa lëndime të cilët i lokalizuan në një lagje pranë vendin ku shkaktoi aksidentin.

Ata nuk janë akuzuar për vjedhje, pasi pronari i veturës u kishte dhënë leje të përdorin veturën – të cilën ishte në proces e sipër për ta shitur.

“Ne besojmë se pronari nuk ishte i vetëdijshëm për moshën e tyre të vërtetë – apo nëse kishin patentë shoferë”, njoftoi policia në Vankuver.

Megjithatë 13-vjeçari akuzohet për tejkalim shpejtësie dhe vozitje pa mbikëqyrjen e të rriturit – si dhe largim nga vendi ku kishte shkaktuar aksidentin. Atij i është shtuar akuza edhe për vozitje pa patentë shoferë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike  - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Interesante
Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Interesante
Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Fun
Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Fun
Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Fun
Ju intereson ta dini sa njerëz në botë kanë emrin e juaj? Kjo është harta që do të “zbulojë” gjithçka për emrin dhe mbiemrin e juaj

Ju intereson ta dini sa njerëz në botë kanë emrin e juaj? Kjo është harta që do të “zbulojë” gjithçka për emrin dhe mbiemrin e juaj

Kalo në kategori