LAJMI I FUNDIT:
Grammy Awards

Grammy Awards

190 Artikuj

Info

“Grammy Awards” është mbrëmja më e madhe vjetore e ndarjes së çmimeve në industrinë e muzikë.

Organizohet çdo vit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shpërblehen me çmime artistët më të arritur ndërkombëtarë.

Snoop Dogg kritikon Grammy sepse ka 16 nominime, por asnjëherë nuk e ka fituar asnjë çmim

Snoop Dogg kritikon Grammy sepse ka 16 nominime, por asnjëherë nuk e ka fituar asnjë çmim

Yjet
“Kështu duket një grua kur shpëton nga një marrëdhënie toksike”, Miley Cyrus u ‘rilind’ pas divorcit teksa gëzon suksesin në ‘Grammy Awards’

“Kështu duket një grua kur shpëton nga një marrëdhënie toksike”, Miley Cyrus u ‘rilind’ pas divorcit teksa gëzon suksesin në ‘Grammy Awards’

Muzikë
Zbulohet vlera marramendëse e qafores së Dua Lipës në ceremoninë e çmimeve “Grammy Awards 2024”

Zbulohet vlera marramendëse e qafores së Dua Lipës në ceremoninë e çmimeve “Grammy Awards 2024”

Yjet
Taylor Swift dhe Miley Cyrus rrisin shikueshmërinë e “Grammy Awards” – shfaqja shënon rekordin më të madh të shikimeve që nga viti 2020

Taylor Swift dhe Miley Cyrus rrisin shikueshmërinë e “Grammy Awards” – shfaqja shënon rekordin më të madh të shikimeve që nga viti 2020

Muzikë
Nuk e fitoi çmimin ‘Grammy’ as këtë vit edhe pas katër nominimesh, Bebe Rexha: Unë jam vet çmimi

Nuk e fitoi çmimin ‘Grammy’ as këtë vit edhe pas katër nominimesh, Bebe Rexha: Unë jam vet çmimi

Yjet
Përse Killer Mike u arrestua në Grammy Awards 2024

Përse Killer Mike u arrestua në Grammy Awards 2024

Yjet
Fustani me të cilin Taylor Swift u shfaq në pas-ndejën e Grammy Awards kushtoi 16 mijë euro

Fustani me të cilin Taylor Swift u shfaq në pas-ndejën e Grammy Awards kushtoi 16 mijë euro

Yjet
Lana Del Rey shfaq magjepsjen gotike me një fustan të zi, e nominuara pesë herë humb përsëri çmimin “Grammy”

Lana Del Rey shfaq magjepsjen gotike me një fustan të zi, e nominuara pesë herë humb përsëri çmimin “Grammy”

Yjet
Më e larta që nga viti 2020 – Grammy Awards thyen rekorde shikueshmërie

Më e larta që nga viti 2020 – Grammy Awards thyen rekorde shikueshmërie

TV / Film
“Jemi të dyja shqiptare, kështu që unë duhet ta mbështes atë” – Bebe Rexha në përkrahje të Dua Lipës

“Jemi të dyja shqiptare, kështu që unë duhet ta mbështes atë” – Bebe Rexha në përkrahje të Dua Lipës

Yjet
Mariah Carey shkëlqen me një fustan vezullues në natën e çmimeve “Grammy”

Mariah Carey shkëlqen me një fustan vezullues në natën e çmimeve “Grammy”

Yjet
Performaca fantastike e Dua Lipës në hapjen e ceremonisë së çmimeve “Grammy”

Performaca fantastike e Dua Lipës në hapjen e ceremonisë së çmimeve “Grammy”

Yjet
Hakmarrja e fundit e Miley Cyrus: Këngëtarja fiton Grammy-n e parë për këngën “Flowers” që shkroi për ish-in Liam Hemsworth

Hakmarrja e fundit e Miley Cyrus: Këngëtarja fiton Grammy-n e parë për këngën “Flowers” që shkroi për ish-in Liam Hemsworth

Yjet
Fansat e Dua Lipës mendojnë se Trevor Noah po përpiqet ta rikthejë atë, pasi ai lavdëroi shumë performancën e saj në “Grammy”

Fansat e Dua Lipës mendojnë se Trevor Noah po përpiqet ta rikthejë atë, pasi ai lavdëroi shumë performancën e saj në “Grammy”

Yjet
Nuk e harron as të dashurin – Dua Lipa shihet me Callum Turner në pas-ndejën e Grammy Awards

Nuk e harron as të dashurin – Dua Lipa shihet me Callum Turner në pas-ndejën e Grammy Awards

Yjet
Grammy Awards 2024: Taylor Swift shënon historinë me çmimin për ‘albumin më të mirë’

Grammy Awards 2024: Taylor Swift shënon historinë me çmimin për ‘albumin më të mirë’

Yjet
Nuk lë anash familjen – Dua Lipa shoqërohet nga i ati Dukagjini në Grammy Awards

Nuk lë anash familjen – Dua Lipa shoqërohet nga i ati Dukagjini në Grammy Awards

Yjet
Bebe Rexha hedh poshtë thashethemet se ka qëndruar në prapaskenë të Grammy Awards – publikon faktet

Bebe Rexha hedh poshtë thashethemet se ka qëndruar në prapaskenë të Grammy Awards – publikon faktet

Yjet
Yjet me dukjen më të mirë në tapetin e kuq të Grammy Awards

Yjet me dukjen më të mirë në tapetin e kuq të Grammy Awards

Yjet
Grammy Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Grammy Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Muzikë
Grammy Awards 2024: Çfarë duhet të dini?

Grammy Awards 2024: Çfarë duhet të dini?

Muzikë
Bebe Rexha mahnit me dukjen në një tjetër para-ndejë të “Grammy Awards”, pak para mbrëmjes së madhe të çmimeve

Bebe Rexha mahnit me dukjen në një tjetër para-ndejë të “Grammy Awards”, pak para mbrëmjes së madhe të çmimeve

Yjet
Bebe Rexha merr pjesë në para-ndejën e “Grammy Awards 2024”, ku shpreson të marrë një çmim në ceremoninë e madhe të dielën

Bebe Rexha merr pjesë në para-ndejën e “Grammy Awards 2024”, ku shpreson të marrë një çmim në ceremoninë e madhe të dielën

Muzikë
Megjithëse sivjet është e nominuar për “Grammy”, Bebe Rexha nuk ka pritshmëri: Kur s’e fitova me “Meant To Be”, s’do e fitoj ndonjëherë

Megjithëse sivjet është e nominuar për “Grammy”, Bebe Rexha nuk ka pritshmëri: Kur s’e fitova me “Meant To Be”, s’do e fitoj ndonjëherë

Muzikë