LAJMI I FUNDIT:

Nuk lë anash familjen – Dua Lipa shoqërohet nga i ati Dukagjini në Grammy Awards

Nuk lë anash familjen – Dua Lipa shoqërohet nga i ati Dukagjini në Grammy Awards

Dua Lipa mbërriti në tapetin e kuq të çmimeve Grammy 2024 me babanë e saj, Dukagjin Lipën.

Të dielën më 4 shkurt, ylli i “Barbie”, 28 vjeçe, kaloi në tapetin e kuq jashtë Crypto.com Arena në Los Angeles, Kaliforni, me një fustan metali me mëngë të gjata nga Courreges.

Ajo kompletoi pamjen e argjendtë me një gjerdan të Tiffany & Co dhe byzylyk që kombinoheshin.


Foto: Getty Images

Lipa u shoqërua në tapet me të atin, tashmë të famshëm, i cili iu bashkua asaj për natën e madhe.

Dua Lipa bën bujë me performancën në Grammy Awards - prezanton këngën e albumit të ri "Training Season"
Lexo po ashtu Dua Lipa bën bujë me performancën në Grammy Awards - prezanton këngën e albumit të ri "Training Season"

Këngëtarja u nominua për dy çmime në ceremoninë vjetore: ‘Kënga më e mirë e shkruar për mediet vizuale’ dhe ‘kënga e vitit për’ “Dance the Night” nga filmi “Barbie”.

Foto: Getty Images

Për këtë rast, babai i Lipës zgjodhi një kostum klasik të zi me një papion të zi.

Në fotot nga tapeti i kuq, babë e bijë mund të shihen duke pozuar së bashku përpara shfaqjes së çmimeve.

Në rrjetet sociale, vendimi i Dua Lipës për të sjellë si shoqërues babanë e saj u prit me lëvdata nga fansat, ku shumë e vlerësuan momentin e ëmbël të tapetit të kuq.

Të tjerë u interesuan më shumë për babanë e Lipës, ndërsa disa pyesnin nëse ai është beqar.

“Dua Lipa dhe babai më i mirë në botë”, shkroi një person me shaka në Twitter.

Ylli me origjinë shqiptare nuk arriti të rrëmbejë asnjërin nga çmimet ku ishte nominuar. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Magazina
Haziri: Lotina dhe Mozzik na kanë bërë të lumtur, po rritet familja

Haziri: Lotina dhe Mozzik na kanë bërë të lumtur, po rritet familja

Magazina
Rivale në Big Brother VIP Kosova 2, por Kaderi dhe Santiana tani shihen bashkë

Rivale në Big Brother VIP Kosova 2, por Kaderi dhe Santiana tani shihen bashkë

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Rike Roçi: Kam qenë në lidhje me shokun e klasës, dashuria e parë nuk harrohet

Rike Roçi: Kam qenë në lidhje me shokun e klasës, dashuria e parë nuk harrohet

Magazina
Kalo në kategori