LAJMI I FUNDIT:

FSK

1878 Artikuj

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Kosovë
Oficeri i FSK-së fiton çmimin “Studenti më i mirë” në kursin trajnues në Çeki, pjesëmarrëse ishin disa shtete të botës

Oficeri i FSK-së fiton çmimin “Studenti më i mirë” në kursin trajnues në Çeki, pjesëmarrëse ishin disa shtete të botës

Kosovë
Maqedonci uron 111 vjetorin e ushtrisë shqiptare: Bashkë jemi më të fuqishëm dhe bëhemi të pathyeshëm

Maqedonci uron 111 vjetorin e ushtrisë shqiptare: Bashkë jemi më të fuqishëm dhe bëhemi të pathyeshëm

Kosovë
Pjesëtarë të FSK-së marrin pjesë në trajnimin Kërkim-Shpëtim Urban në Zvicër

Pjesëtarë të FSK-së marrin pjesë në trajnimin Kërkim-Shpëtim Urban në Zvicër

Kosovë
Koloneli i FSK-së: Ushtria serbe s’ka guxim të futet në Kosovë

Koloneli i FSK-së: Ushtria serbe s’ka guxim të futet në Kosovë

Kosovë
Maqedonci: Ushtria jonë po ngrit kapacitetet në vazhdimësi, synimi ynë është anëtarësimi në NATO

Maqedonci: Ushtria jonë po ngrit kapacitetet në vazhdimësi, synimi ynë është anëtarësimi në NATO

Kosovë
Dita e Forcës, Krasniqi: PDK do të propozojë rritjen e buxhetit për Ushtrinë e Kosovës

Dita e Forcës, Krasniqi: PDK do të propozojë rritjen e buxhetit për Ushtrinë e Kosovës

Kosovë
Osmani dhe Kurti vizitojnë kazermën “Adem Jashari”, shprehën krenar me FSK-në

Osmani dhe Kurti vizitojnë kazermën “Adem Jashari”, shprehën krenar me FSK-në

Kosovë
FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

Kosovë
Haradinaj: Ushtria e Kosovës vazhdon të jetë institucioni më i besueshëm në Kosovë

Haradinaj: Ushtria e Kosovës vazhdon të jetë institucioni më i besueshëm në Kosovë

Kosovë
FSK organizon ‘Ditën e Hapur’ në të gjitha kazermat – qytetarët do të shohin nga afër armatimin e Ushtrisë së Kosovës

FSK organizon ‘Ditën e Hapur’ në të gjitha kazermat – qytetarët do të shohin nga afër armatimin e Ushtrisë së Kosovës

Kosovë
Të hënën mbahet “Dita e Hapur”, qytetarët mund të shohin nga afër pajisje, armatim dhe aktivitete të ndryshme të FSK-së

Të hënën mbahet “Dita e Hapur”, qytetarët mund të shohin nga afër pajisje, armatim dhe aktivitete të ndryshme të FSK-së

Kosovë
“Dita e Forcës”, FSK fton qytetarët që të hënën t’i vizitojnë kazermat – do të ekspozohen pajisje e armatim

“Dita e Forcës”, FSK fton qytetarët që të hënën t’i vizitojnë kazermat – do të ekspozohen pajisje e armatim

Siguri
FSK-ja realizon ushtrimin fushor “Arrow 05’’

FSK-ja realizon ushtrimin fushor “Arrow 05’’

Siguri
​Kadeti Ukaj diplomon në Akademinë Ushtarake të Ushtrisë Gjermane

​Kadeti Ukaj diplomon në Akademinë Ushtarake të Ushtrisë Gjermane

Kosovë
​Serbia fton të rinjtë për shërbim ushtarak – Instituti Octopus kërkon që Kosova të marrë masa reciproke

​Serbia fton të rinjtë për shërbim ushtarak – Instituti Octopus kërkon që Kosova të marrë masa reciproke

Siguri
Forcat Ajrore të Shqipërisë hapin dyert për pilotët e FSK-së, ndjekin programin e rifreskimit teorik dhe praktik të fluturimeve me helikopter

Forcat Ajrore të Shqipërisë hapin dyert për pilotët e FSK-së, ndjekin programin e rifreskimit teorik dhe praktik të fluturimeve me helikopter

Shqipëri
Osmani: Marrëveshja e vitit 2013 me NATO-n nuk është në interes të Kosovës, por i qëndrojmë se jemi vend serioz

Osmani: Marrëveshja e vitit 2013 me NATO-n nuk është në interes të Kosovës, por i qëndrojmë se jemi vend serioz

Siguri
Serbia 48 baza ushtarake në kufi me Kosovën, Maqedonci: Presin një moment të volitshëm për mësymje

Serbia 48 baza ushtarake në kufi me Kosovën, Maqedonci: Presin një moment të volitshëm për mësymje

Siguri
Gjermania ndihmon FSK-në me kamionë për operacione të menaxhimit të materieve të rrezikshme, vlera e tyre 500 mijë euro

Gjermania ndihmon FSK-në me kamionë për operacione të menaxhimit të materieve të rrezikshme, vlera e tyre 500 mijë euro

Kosovë
Kur planifikohen të blihen katër helikopterët e parë për FSK-në, tregon ministri Maqedonci

Kur planifikohen të blihen katër helikopterët e parë për FSK-në, tregon ministri Maqedonci

Kosovë
Maqedonci: FSK-ja po trajnon ushtarë holandezë për operacione të kërkim – shpëtimit

Maqedonci: FSK-ja po trajnon ushtarë holandezë për operacione të kërkim – shpëtimit

Siguri
Oficeri i FSK-së shpërblehet me “Medaljen  e argjendtë” në garën “Virbus Unitis 2023” në Kroaci

Oficeri i FSK-së shpërblehet me “Medaljen  e argjendtë” në garën “Virbus Unitis 2023” në Kroaci

Siguri
Bashkëpunimi ndërmjet dy ushtrive Kosovë-Gjermani, gjeneral Jashari takon gjeneralin Breuer

Bashkëpunimi ndërmjet dy ushtrive Kosovë-Gjermani, gjeneral Jashari takon gjeneralin Breuer

Siguri