LAJMI I FUNDIT:

Emigrantët

333 Artikuj

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Nga Bota
Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 19-vjeçari në Sarandë

Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 19-vjeçari në Sarandë

Shqipëri
RMV, është arrestuar një kontrabandues i emigrantëve

RMV, është arrestuar një kontrabandues i emigrantëve

Maqedonia e Veriut
Dhjetëra të zhdukur në ujërat e trazuar, numri i të vdekurve mund të shkojë në mbi 100 pasi një anije “u përplas me shkëmbinj” në brigjet e Italisë

Dhjetëra të zhdukur në ujërat e trazuar, numri i të vdekurve mund të shkojë në mbi 100 pasi një anije “u përplas me shkëmbinj” në brigjet e Italisë

Nga Bota
Dhjetëra emigrantë të vdekur, pasi një anije “u përplas me shkëmbinj” në brigjet e Italisë

Dhjetëra emigrantë të vdekur, pasi një anije “u përplas me shkëmbinj” në brigjet e Italisë

Evropa
“Kishte njerëz në ujë kudo, duke bërtitur për ndihmë”: Kapiteni i anijes së peshkimit tregon se si shpëtuan 31 emigrantë në Kanalin Anglez

“Kishte njerëz në ujë kudo, duke bërtitur për ndihmë”: Kapiteni i anijes së peshkimit tregon se si shpëtuan 31 emigrantë në Kanalin Anglez

Nga Bota
Besohet se janë emigrantë, trupat e 27 personave gjenden të “hedhur” buzë një rruge në Zambia

Besohet se janë emigrantë, trupat e 27 personave gjenden të “hedhur” buzë një rruge në Zambia

Afrika
Pamjet nga Teksasi tregojnë emigrantët e paligjshëm që kalojnë lehtësisht kufirin dhe ecin me shpejtësi përgjatë autostradës

Pamjet nga Teksasi tregojnë emigrantët e paligjshëm që kalojnë lehtësisht kufirin dhe ecin me shpejtësi përgjatë autostradës

Amerika
Agjencia Federale e Punës: Gjermania ka nevojë për më shumë punëtorë të huaj

Agjencia Federale e Punës: Gjermania ka nevojë për më shumë punëtorë të huaj

Ekonomi
Tre emigrantë kaluan 11 ditë në pjesën ku gjendet mekanizmi drejtues i anijes cisternë

Tre emigrantë kaluan 11 ditë në pjesën ku gjendet mekanizmi drejtues i anijes cisternë

Nga Bota
Shqiptarët në Londër protestojnë kundër retorikës diskriminuese

Shqiptarët në Londër protestojnë kundër retorikës diskriminuese

Shqipëri
Rritet numri i emigrantëve në Maqedoni që kalojnë nëpër rrugën ballkanike

Rritet numri i emigrantëve në Maqedoni që kalojnë nëpër rrugën ballkanike

Maqedonia e Veriut
Tabloidi britanik Daily Mail ‘çmonton’ Edi Ramën për emigrantët: Korrupsion kudo, kostoja e jetesës në qiell

Tabloidi britanik Daily Mail ‘çmonton’ Edi Ramën për emigrantët: Korrupsion kudo, kostoja e jetesës në qiell

Shqipëri
Kosovën e “vërshojnë” punëtorët nga Shqipëria, Bangladeshi e Indonezia

Kosovën e “vërshojnë” punëtorët nga Shqipëria, Bangladeshi e Indonezia

Donjeta Zeqiraj
Të paktën 18 të vdekur, momenti dramatik kur emigrantët e mbijetuar kërkonin shpëtim pasi varkat e tyre ishin fundosur pranë Greqisë

Të paktën 18 të vdekur, momenti dramatik kur emigrantët e mbijetuar kërkonin shpëtim pasi varkat e tyre ishin fundosur pranë Greqisë

Greqia
I riu nga Hasi: Pagova 5 mijë euro për të shkuar në Angli, isha i pashpresë

I riu nga Hasi: Pagova 5 mijë euro për të shkuar në Angli, isha i pashpresë

Shqipëri
​Pamje tronditëse të Aleksandar Vulinit me emigrantët në kufi që shkaktuan zemërim në Serbi

​Pamje tronditëse të Aleksandar Vulinit me emigrantët në kufi që shkaktuan zemërim në Serbi

Kosovë
Arrestohen dy shkupjanë, kanë transportuar 87 emigrantë

Arrestohen dy shkupjanë, kanë transportuar 87 emigrantë

Maqedonia e Veriut
Të mbijetuarit vuanin nga dehidrimi dhe nxehtësia – detaje dhe pamje nga vendi ku u gjetën të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Të mbijetuarit vuanin nga dehidrimi dhe nxehtësia – detaje dhe pamje nga vendi ku u gjetën të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Amerika
Të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Amerika
Polakët nuk duan krizë të re të emigrantëve, përgjatë vijës kufitare me Bjellorusinë ndërtojnë rrethojën 140 kilometra me sensorë e kamera

Polakët nuk duan krizë të re të emigrantëve, përgjatë vijës kufitare me Bjellorusinë ndërtojnë rrethojën 140 kilometra me sensorë e kamera

Evropa
Parandalohet një rast i ‘kontrabandës me emigrantë’ nga Bangladeshi

Parandalohet një rast i ‘kontrabandës me emigrantë’ nga Bangladeshi

Kosovë
Tentuan të kalojnë ilegalisht rrethojën që ndanë Meksikën nga SHBA-të, tre emigrantë ngecin në majë – shpëtohen nga zjarrfikësit amerikanë

Tentuan të kalojnë ilegalisht rrethojën që ndanë Meksikën nga SHBA-të, tre emigrantë ngecin në majë – shpëtohen nga zjarrfikësit amerikanë

Amerika
“Emigrantët e Tik-Tok”: Influencuesit tunizianë filmojnë imigrimin e tyre të paligjshëm në Evropë në një gomone të mbushur plot – provokojnë reagime në vendin e origjinës

“Emigrantët e Tik-Tok”: Influencuesit tunizianë filmojnë imigrimin e tyre të paligjshëm në Evropë në një gomone të mbushur plot – provokojnë reagime në vendin e origjinës

Nga Bota