LAJMI I FUNDIT:

Duhani

163 Artikuj

Kultivuesit e duhanit kërkojnë sistem për ujitje dhe rritje të çmimit në Maqedoni

Kultivuesit e duhanit kërkojnë sistem për ujitje dhe rritje të çmimit në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Cilat vende janë më së shumti dhe më pak të varura nga duhani dhe cigaret elektrike në Evropë?

Cilat vende janë më së shumti dhe më pak të varura nga duhani dhe cigaret elektrike në Evropë?

Evropa
Çdo cigare kanadeze së shpejti do të ketë një paralajmërim për rrezikun shëndetësor

Çdo cigare kanadeze së shpejti do të ketë një paralajmërim për rrezikun shëndetësor

Nga Bota
Si të mos shtojmë në peshë kur e lëmë duhanin

Si të mos shtojmë në peshë kur e lëmë duhanin

Këshilla mjekësore
Reduktimi i dëmeve, kardiologët: Cigaret alternative më pak të dëmshme

Reduktimi i dëmeve, kardiologët: Cigaret alternative më pak të dëmshme

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që ndihmojnë në eliminimin e nikotinës nga organizmi

Ushqimet që ndihmojnë në eliminimin e nikotinës nga organizmi

Shëndetësi Lajme
Ashpërsimi i masave kundër pirjes së duhanit, brenda pesë ditëve u shqiptuan 150 gjoba për shkelësit

Ashpërsimi i masave kundër pirjes së duhanit, brenda pesë ditëve u shqiptuan 150 gjoba për shkelësit

Albert Spahiu
AUV të enjten gjobiti 120 shkelës të Ligjit për Kontrollin e Duhanit, ndërkaq gjatë tërë vitit 2022 ishin shqiptuar vetëm 100

AUV të enjten gjobiti 120 shkelës të Ligjit për Kontrollin e Duhanit, ndërkaq gjatë tërë vitit 2022 ishin shqiptuar vetëm 100

Të Tjera
Nga sot, zero tolerancë ndaj pirjes së duhanit në ambiente të mbyllura dhe hapësira publike

Nga sot, zero tolerancë ndaj pirjes së duhanit në ambiente të mbyllura dhe hapësira publike

Bujqësi
Ndezja e cigares pas ushqimit, dëmi që shkakton

Ndezja e cigares pas ushqimit, dëmi që shkakton

Shëndetësi Lajme
Policia në Spanjë ka shkatërruar një bandë që drejtonte tri fabrika ilegale të duhanit ku refugjatët ukrainas punonin në kushte të këqija

Policia në Spanjë ka shkatërruar një bandë që drejtonte tri fabrika ilegale të duhanit ku refugjatët ukrainas punonin në kushte të këqija

Nga Bota
Ndryshimet në organizëm pas ndërprerjes së duhanit

Ndryshimet në organizëm pas ndërprerjes së duhanit

Shëndetësi Lajme
Alarmi i pediatërve për fëmijët që rriten në një shtëpi ku pihet duhan

Alarmi i pediatërve për fëmijët që rriten në një shtëpi ku pihet duhan

Këshilla për prindër
Psikoanalitikët tërheqin vërejtjen që mënyra se si e mban dikush cigaren zbulon shumëçka për personalitetin e tij të fshehur

Psikoanalitikët tërheqin vërejtjen që mënyra se si e mban dikush cigaren zbulon shumëçka për personalitetin e tij të fshehur

Psikologji
Lënia e duhanit përmirëson rrahjet e zemrës që në minutat e para

Lënia e duhanit përmirëson rrahjet e zemrës që në minutat e para

Shëndetësi Lajme
Ndryshimet që ndodhin në organizëm pas lënies së duhanit

Ndryshimet që ndodhin në organizëm pas lënies së duhanit

Shëndetësi Lajme
Zvogëlimi i rrezikut për goditjen në tru

Zvogëlimi i rrezikut për goditjen në tru

Këshilla mjekësore
Cigaret elektronike mund të jenë po aq të rrezikshme sa duhani

Cigaret elektronike mund të jenë po aq të rrezikshme sa duhani

Shëndetësi Lajme
Konjufca i ashpër me deputetët: Edhe një herë pihet duhani në bufe, do ta ftoj inspektoratin

Konjufca i ashpër me deputetët: Edhe një herë pihet duhani në bufe, do ta ftoj inspektoratin

Kosovë
Mbajeni zemrën të shëndetshme ndërkohë që po plakeni

Mbajeni zemrën të shëndetshme ndërkohë që po plakeni

Këshilla mjekësore
Kapen mbi një ton duhan të kontrabanduar në një depo në Prizren

Kapen mbi një ton duhan të kontrabanduar në një depo në Prizren

Kronika e Zezë
Ndjenja e vetmisë dhe palumturisë ju plak më shpejt se duhani, paralajmëron studimi

Ndjenja e vetmisë dhe palumturisë ju plak më shpejt se duhani, paralajmëron studimi

Shëndetësi Lajme
Faktorët që ndikojnë në thinjen e flokëve

Faktorët që ndikojnë në thinjen e flokëve

Flokë dhe stil
Vetëm prekja e rrobave të një duhanpirësi për një periudhë të gjatë mund të rrisë rrezikun e kancerit, paralajmëron studimi

Vetëm prekja e rrobave të një duhanpirësi për një periudhë të gjatë mund të rrisë rrezikun e kancerit, paralajmëron studimi

Shëndetësi Lajme