LAJMI I FUNDIT:

Dhunë në familje

573 Artikuj

Dhunë fizike e psikike ndaj bashkëshorteve, e rasti tjetër sulm i djemve ndaj babait – ky është raporti i Policisë  

Dhunë fizike e psikike ndaj bashkëshorteve, e rasti tjetër sulm i djemve ndaj babait – ky është raporti i Policisë  

Kronika e Zezë
Gratë sulmohen fizikisht edhe në ditën e Bajramit – arrestohen pesë të dyshuar në disa komuna

Gratë sulmohen fizikisht edhe në ditën e Bajramit – arrestohen pesë të dyshuar në disa komuna

Kronika e Zezë
Dhunë ndaj fëmijës dhe nënës, vihen në pranga dy persona në Tiranë

Dhunë ndaj fëmijës dhe nënës, vihen në pranga dy persona në Tiranë

Shqipëri
Mosmarrëveshje me bashkëshortin, ky i shkon te familja e saj dhe i thotë se do t’ia publikojë disa fotografi intime

Mosmarrëveshje me bashkëshortin, ky i shkon te familja e saj dhe i thotë se do t’ia publikojë disa fotografi intime

Kronika e Zezë
Arrestohet një i dyshuar në Gjakovë për dhunë në familje dhe përdorim të armës

Arrestohet një i dyshuar në Gjakovë për dhunë në familje dhe përdorim të armës

Kronika e Zezë
Ngjarje e rëndë në Durrës, vajza vret dhe gropos të atin: Më detyroi të fejohesha pa dëshirë

Ngjarje e rëndë në Durrës, vajza vret dhe gropos të atin: Më detyroi të fejohesha pa dëshirë

Shqipëri
I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

Kronika e Zezë
Një burrë rrahë gruan e tij në Podujevë, ia theu njërën dorë

Një burrë rrahë gruan e tij në Podujevë, ia theu njërën dorë

Kronika e Zezë
Dhunë fizike, psikike dhe ia shpërndau një video intime në internet – arrestohet 29 vjeçari në Fier, viktima kthehet tek prindërit në Kosovë

Dhunë fizike, psikike dhe ia shpërndau një video intime në internet – arrestohet 29 vjeçari në Fier, viktima kthehet tek prindërit në Kosovë

Shqipëri
Gruaja në Gjakovë kishte urdhër mbrojtës, por u sulmua fizikisht nga burri

Gruaja në Gjakovë kishte urdhër mbrojtës, por u sulmua fizikisht nga burri

Kronika e Zezë
Kërcënoi vëllain me vrasje, arrestohet i dyshuari në Gjilan

Kërcënoi vëllain me vrasje, arrestohet i dyshuari në Gjilan

Kronika e Zezë
Tjetër rast i rëndë në Tiranë, dyshohet se mbyllte gruan në banesë, e ruante me kamera dhe e rrihte, arrestohet 34-vjeçari

Tjetër rast i rëndë në Tiranë, dyshohet se mbyllte gruan në banesë, e ruante me kamera dhe e rrihte, arrestohet 34-vjeçari

Shqipëri
Dyshohet se keqtrajtoi tre fëmijët e saj, arrestohet një grua në Podujevë e më pas lirohet në procedurë të rregullt

Dyshohet se keqtrajtoi tre fëmijët e saj, arrestohet një grua në Podujevë e më pas lirohet në procedurë të rregullt

Kronika e Zezë
Shqiptari në SHBA vret ish-gruan, rrëmben vajzën 8-vjeçare

Shqiptari në SHBA vret ish-gruan, rrëmben vajzën 8-vjeçare

Shqipëri
Izoloi familjen në Tiranë, lihet në burg 35-vjeçari: E bëra për t’u kujdesur, kisha frikë

Izoloi familjen në Tiranë, lihet në burg 35-vjeçari: E bëra për t’u kujdesur, kisha frikë

Shqipëri
Kërcënoi me sëpatë gruan dhe katër fëmijët, arrestohet në flagrancë 50-vjeçari në Vaun e Dejës

Kërcënoi me sëpatë gruan dhe katër fëmijët, arrestohet në flagrancë 50-vjeçari në Vaun e Dejës

Shqipëri
Detaje tronditëse nga rasti i 35-vjeçarit që izoloi familjarët në Tiranë, instaloi kamera dhe montoi bllokues valësh – gruaja tentonte të vetëvritej

Detaje tronditëse nga rasti i 35-vjeçarit që izoloi familjarët në Tiranë, instaloi kamera dhe montoi bllokues valësh – gruaja tentonte të vetëvritej

Shqipëri
Rrihte dhe mbante të izoluar nënën, gruan dhe vajzën e mitur, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë

Rrihte dhe mbante të izoluar nënën, gruan dhe vajzën e mitur, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë

Shqipëri
Shtatë raste të dhunës në familje raportohen në Kosovë brenda një dite

Shtatë raste të dhunës në familje raportohen në Kosovë brenda një dite

Kronika e Zezë
Burri rreh bashkëshorten dhe vajzën 13 vjeçare në Pogradec

Burri rreh bashkëshorten dhe vajzën 13 vjeçare në Pogradec

Shqipëri
Qeveria ndan mjete për mbulimin e shpenzimeve të disa strehimoreve deri në muajin prill

Qeveria ndan mjete për mbulimin e shpenzimeve të disa strehimoreve deri në muajin prill

Financa
Nëna kërcënon vajzën përmes SMS-it, dhunë psikike e fizike ndaj grave – shtatë raste të dhunës në familje u raportuan në polici brenda 24 orëve

Nëna kërcënon vajzën përmes SMS-it, dhunë psikike e fizike ndaj grave – shtatë raste të dhunës në familje u raportuan në polici brenda 24 orëve

Kronika e Zezë
Dhunë në familje në Isniq të Deçanit, viktima dërgohet për tretman mjekësor – të dyshuarit i gjenden edhe armë 

Dhunë në familje në Isniq të Deçanit, viktima dërgohet për tretman mjekësor – të dyshuarit i gjenden edhe armë 

Kronika e Zezë
I mituri keqtrajtoi dy gra në Gjakovë

I mituri keqtrajtoi dy gra në Gjakovë

Kronika e Zezë