LAJMI I FUNDIT:

Debat Plus

2154 Artikuj

Balotazhi i së dielës, analistët japin parashikimet e garës për Prishtinën

Balotazhi i së dielës, analistët japin parashikimet e garës për Prishtinën

Politikë
Rama: Dy herë kam ardhur në Kosovë dhe votova Shpend Ahmetin, besova në ndryshim

Rama: Dy herë kam ardhur në Kosovë dhe votova Shpend Ahmetin, besova në ndryshim

Politikë
Arben Vitia thotë se së shpejti do të emërohet ministri i ri i Shëndetësisë

Arben Vitia thotë se së shpejti do të emërohet ministri i ri i Shëndetësisë

Politikë
Lladrovci jep detaje nga biseda që thotë se e pati me Thaçin dhe Selimin

Lladrovci jep detaje nga biseda që thotë se e pati me Thaçin dhe Selimin

Kosovë
Haradinaj thotë se pavarësisht debateve me Kurtin, nuk ia mbyll dyert e bashkëpunimit LVV-së

Haradinaj thotë se pavarësisht debateve me Kurtin, nuk ia mbyll dyert e bashkëpunimit LVV-së

Politikë
Haradinaj i befasuar pse ende nuk kanë ofertë nga LDK-ja për Prishtinën: AAK nuk pranon marrëveshje nën tavolinë

Haradinaj i befasuar pse ende nuk kanë ofertë nga LDK-ja për Prishtinën: AAK nuk pranon marrëveshje nën tavolinë

Politikë
A ka koalicione të fshehta në balotazh, analistët shtjellojnë opsionet

A ka koalicione të fshehta në balotazh, analistët shtjellojnë opsionet

Politikë
Hyseni: Sondazhet na dëmtuan, do të fitonim në raundin e parë

Hyseni: Sondazhet na dëmtuan, do të fitonim në raundin e parë

Politikë
Szunyog: BE s’ka probleme me Qeverinë, por kërkojmë më shumë koordinim për reformën ne drejtësi

Szunyog: BE s’ka probleme me Qeverinë, por kërkojmë më shumë koordinim për reformën ne drejtësi

Drejtësi
Analistët e vlerësojnë të gabuar menaxhimin që shteti i bëri kërcënimit ndaj Kurtit

Analistët e vlerësojnë të gabuar menaxhimin që shteti i bëri kërcënimit ndaj Kurtit

Siguri
Gjini: Komoditeti që na krijuan sondazhet, ndikoi te rezultati i zgjedhjeve

Gjini: Komoditeti që na krijuan sondazhet, ndikoi te rezultati i zgjedhjeve

Politikë
Haziri: Kemi pasur pritje që do ta fitojmë Gjilanin në raundin e parë

Haziri: Kemi pasur pritje që do ta fitojmë Gjilanin në raundin e parë

Politikë
Kusari-Lila: Kemi pritur dalje më të lartë në votime dhe përqindje më të lartë për LVV-në në Gjakovë

Kusari-Lila: Kemi pritur dalje më të lartë në votime dhe përqindje më të lartë për LVV-në në Gjakovë

Politikë
Kundërvënia e Osmanit ndaj Komisionit Evropian, komentojnë analistët

Kundërvënia e Osmanit ndaj Komisionit Evropian, komentojnë analistët

Politikë
Përplasjet Kurti-Haradinaj në Kuvend, debat i fortë mes Visar Ymerit dhe Imer Mushkolajt

Përplasjet Kurti-Haradinaj në Kuvend, debat i fortë mes Visar Ymerit dhe Imer Mushkolajt

Politikë
Kush fitoi e kush humbi në zgjedhje? Flasin analistët

Kush fitoi e kush humbi në zgjedhje? Flasin analistët

Politikë
Sondazhi nga RTV Dukagjini për Suharekën: Bali Muharremaj (AAK) – 65.8%, Ardian Shala (LDK) – 21.4%, Salih Zyba (LVV) – 8.0% dhe Murtez Zekolli (PDK) – 4.8%

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Suharekën: Bali Muharremaj (AAK) – 65.8%, Ardian Shala (LDK) – 21.4%, Salih Zyba (LVV) – 8.0% dhe Murtez Zekolli (PDK) – 4.8%

Politikë
Sondazhi nga RTV Dukagjini për Fushë Kosovën: Burim Berisha (LDK) – 54.9%, Enver Bajçinca (LVV) – 28.6%

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Fushë Kosovën: Burim Berisha (LDK) – 54.9%, Enver Bajçinca (LVV) – 28.6%

Politikë
Analistët japin parashikimet për befasitë e mundshme në zgjedhje

Analistët japin parashikimet për befasitë e mundshme në zgjedhje

Politikë
Pse ndodhën përplasjet në “Listën Guxo”, flasin themeluesit

Pse ndodhën përplasjet në “Listën Guxo”, flasin themeluesit

Politikë
Sondazhi nga RTV Dukagjini për Istogun: Ilir Ferati (LDK) – 43.2%, Bekë Berisha (AAK) – 24.7%, Agron Avdijaj (LVV) – 24.3%

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Istogun: Ilir Ferati (LDK) – 43.2%, Bekë Berisha (AAK) – 24.7%, Agron Avdijaj (LVV) – 24.3%

Kosovë
Shala për refuzimin e projektit të gazit: Projektet e rëndësisë strategjike nuk maten me kosto financiare

Shala për refuzimin e projektit të gazit: Projektet e rëndësisë strategjike nuk maten me kosto financiare

Kosovë
Analistët shohin pak rezultate nga Samiti BE-Ballkan

Analistët shohin pak rezultate nga Samiti BE-Ballkan

Kosovë
Sondazhi nga Pyper: Rreth 74% e qytetarëve mendojnë se me reciprocitet ndaj Serbisë rritet tregtia me Shqipërinë

Sondazhi nga Pyper: Rreth 74% e qytetarëve mendojnë se me reciprocitet ndaj Serbisë rritet tregtia me Shqipërinë

Pyper