LAJMI I FUNDIT:

Rama: Dy herë kam ardhur në Kosovë dhe votova Shpend Ahmetin, besova në ndryshim

Rama: Dy herë kam ardhur në Kosovë dhe votova Shpend Ahmetin, besova në ndryshim

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës Përparim Rama ka rrëfyer për ofertën për t’u kthyer në Kosovë dhe për t’iu futur garës për Prishtinën.

Reklama

Rama në “Debat Plus” thotë se kishte menduar se LVV punon në interes të popullit por sipas tij nuk doli të jetë kështu.

“Kam jetuar në Londër për 30 vite dhe në e shohim Kosovën gjithë së bashku. Ne mundohemi të ndihmojmë popullin. Për fat të keq kemi parë politikat e partive tjera në një formë apo tjetër nuk e shohin interesin e popullit. Vetëvendosja është një shembull i tillë. Unë kam ardhur dy herë dhe e kam votuar Shpendin sepse kam besuar vërtet në ndryshim dhe përmirësim të kushteve të qytetarëve. Unë nuk e fsheh këtë gjë”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Rama thotë se LDK pas 14 shkurtit ka dëgjuar zërin e elektoratit dhe është reformuar me Lumir Abdixhikun.

“Ai më ka ftuar mua për këtë garë përkundër interesave të brendshme partiake. Ai ka parë jashtë partisë në këtë rast për të mirën e popullit dhe qytetarit të Prishtinës. Për këtë arsye unë kam ardhur në Kosovë, jam takuar me të dhe kam vërtetuar se vërtet ka qëllime të tilla”.

Kandidati i LDK-së për Prishtinën thotë se është bindur se LDK e ka seriozisht reformimin e partisë.

“LDK është një shtëpi e prishur, por me një potencial fantastik për t’u transformuar e lulëzuar. Është pikërisht LDK që ka dashur të reformohet dhe më kanë shti të besojnë se e kanë reformimin vërtet”, deklaroi tutje Rama./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se

Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se "Veriu i Kosovës me kalimin e viteve është bërë toka e askujt"

Lajme
Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin

Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin "pothuajse të nënshtruar" në CNN

Lajme
Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Lajme
Pas rastit në Banjskë, Elshani: Ka raste kur policët e dorëhequr po kërkojnë të kthehen në punë

Pas rastit në Banjskë, Elshani: Ka raste kur policët e dorëhequr po kërkojnë të kthehen në punë

Lajme
Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Siguri
Shtohen zërat në BE që kërkojnë vendosjen e sanksioneve perëndimore ndaj Serbisë, pas sulmit në veri të Kosovës

Shtohen zërat në BE që kërkojnë vendosjen e sanksioneve perëndimore ndaj Serbisë, pas sulmit në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori